В Україні є ймовірність виникнення посухи. Вона може вплинути на ярі культури. Озимі уже достигають на півдні і починається збір врожаю.
"Саме зараз ярові культури входять у фазу колосіння. Якщо цій фазі не вистачає вологи, то врожайність відповідно зменшиться. Спека також впливає на огірки, кабачки та інші баштанні культури, - каже Віра Балабух з Українського гідрометеорологічного інституту.
Спека пов'язана з потужним антициклоном. Зараз знаходимося в області високого тиску.
"Вихор майже не рухається і заблокував переміщення повітряних мас із заходу. Утворився блокувальний процес. Після спеки, може температура повітря різко знизитись. Це спричинить потужний атмосферний фронт, в якому буде дуже багато небезпечних явищ погоди — сильні шквали, град, смерчі, зливи", - пояснює Віра Балабух.
Липень та серпень будуть ще спекотніші за червень. Досягатиме 38-40 градусів тепла.
"Це досить висока температура. Спека, яка нависла над Європою вплине на погоду влітку та восени. Ймовірно у вересні в окремих регіонах будуть спостерігатися теж спекотні дні. Взагалі вересень буде теплим", - зауважує науковець.
Останні 5 років в Україні — найтепліші. Червень по температурних показниках побив рекорди. Друга декада червня взагалі аномальна тепла. Кількість спекотних днів збільшилась.
"Літо почалося в нас на значній території України за винятком західних областей, де було прохолодно, 12-13 травня. Саме тоді почалося метереологічне літо, коли середньо-добова температура перевищила 15 градусів", - додає Балабух.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шквали та грози: назвали область з різким погіршенням погоди
Спекотніше буде на сході та в центрі, там стовпчики покажуть 34°C. У західних, Житомирській і Вінницькій областях короткочасні дощі, грози.
Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с, при грозах в окремих районах град і шквали 15-20 м/с.
Коментарі