7 травня православні християни моляться перед образом Пресвятої Богородиці "Молченська".
У цей день люди просять про захист від нападу ворогів, від скорботи, смутку та зневіри, про зцілення хвороб, про захист від пожежі, про настанову та покров відходячих у життя вічне. Через молитву отримують зцілення хворі нервовими захворюваннями і психічними розладами.
Gazeta.ua пропонує дізнатися історію ікони Пресвятої Богородиці "Молченська".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іменинники 7 травня - хто сьогодні святкує День Ангела
З'явилася ікона 18 вересня 1405 року на болоті Молче недалеко від Путивля.
Спочатку вона знаходилася в Молченській Софронієвій пустині, а в 1605 році була перенесена в Путивльський Молченський монастир. Пожежа в монастирі знищила оригінал ікони, але зберігся перший список Молченської ікони Божої Матері, написаний в 1724 році, який прославився багатьма чудесами і був чудотворним.
В 1925 році після закриття монастиря ікона зникла. Довгі роки ікону намагалися розшукати, але безуспішно. У 1960-х настоятелем Спасо-Преображенського собору і благочинним Путивльського та Буринського районів був призначений священик Георгій Козаченко. Отець Георгій часто молився, щоб Пресвята Богородиця відкрила, де знаходиться один з її чудотворних образів.
У 1969 році до нього звернулася дружина покійного старости Секерина, з тим, щоб отець Георгій прийняв заповідану йому покійним чоловіком ікону Пресвятої Богородиці. Але це була не Молченська ікона, а Володимирська ікона Божої Матері, список XIX століття.
Після ретельного огляду внутрішньої частини кивота виявилося, що під Володимирським образом Богоматері зберігалася стародавня чудотворна ікона Молченська.
7 травня 1995 року ікону урочисто передали Путивльскому Молченському монастирю.
Тропар
Днесь светло красуется славный град Москва и в Путивле ликование велие, яко ествуют, Богомати, дивную икону Твою, медом благодати всех напояющую.
За релігійним календарем сьогодні, 7 травня, церква відзначає день пам'яті мученика Сави Стратилата і з ним 70-ти воїнів, преподобних Сави Печерського і Алексія, затворника Печерського, в Ближніх печерах. Також сьогодні вшанування "Молченської" ікони Божої Матері.
Коментарі