Про це йдеться в комюніке, поширеному в Каракасі апаратом венесуельського президента.
Мануель Селайя, силою вивезений путчистами з країни, заявив, що повернеться до Гондурасу в четвер. Супроводжувати його в поїздці до Тегусігальпи висловили намір президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер, президент Еквадору Рафаель Корреа, генеральний секретар ОАД Мігель Інсульса.
В той же час "тимчасовий президент" Гондурасу Роберто Мічелетті, який взяв владу після путчу заявив, що Селайя буде заарештований, якщо повернеться в країну.
Це підвищило загальну напруженість ситуації. "Уряд де-факто" оголосив про продовження до п"ятниці включно режиму комендантської години. Починаючи з сьогоднішньої ночі (з вівторка на середу за місцевим часом), він діятиме з десяти годин вечора до п"ятої ранку.
Цей захід пов"язаний також з тим, що путчисти не можуть впоратись з протестами прихильників скинутого президента Мануеля Селайі, які пообіцяли організувати в четвер "всенародну зустріч" конституційного президента, вивезеного військовими силою з країни.
Багато жителів Гондурасу пов"язують з майбутніми подіями четверга свої очікування розв"язки трагічних подій, пов"язаних з переворотом.
У вівторок, 30 червня, в Тегусігальпі та основних містах Гондурасу одночасно проходили маніфестації прихильників і противників президента Селайі. На щастя, вони не вилились в масові сутички.
"Держави Боліваріанського альянсу для Америк (АЛБА) уважно стежитимуть за розвитком подій в найближчі години, оскільки сценарій агресії проти делегації, яка прямує до Гондурасу, відкрив би інші двері. У такому разі треба було б поставити питання, наприклад, про військове втручання ООН", - наводить комюніке слова Чавеса.
У АЛБА входять: Болівія, Венесуела, Гондурас, Куба, Нікарагуа, Еквадор і низка карибських острівних держав, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі