Ексклюзиви
Неділя, 06 квітня 2008 12:25

Буш: ПРО в Європі не призначена для захисту від масових пусків ракет

Елементи американської системи ПРО в Європі призначені для захисту від одиничних, а не від масових запусків ракет, заявив президент США Джордж Буш.

"Я вважаю, що це оборонна, не наступальна система. Ця система направлена проти можливості єдиного або подвійного пуску ракети, щоб захистити нас. Вона не направлена на те, щоб стримувати Росію", - сказав Буш на прес-конференції в Сочі в неділю.

Президент США відзначив, що Росія - не ворог, але це країна, "з якою нам потрібно працювати".

"Ця система направлена на боротьбу з загрозами, з якими стикаємося ми всі", - підкреслив Буш.

США мають намір розмістити об"єкти своєї системи в Східній Європі: десять ракет-перехоплювачів планується розмістити в Польщі, а в Чехії - радари. Вашингтон мотивує це ракетною загрозою з боку Ірану. Перша ракета ПРО може бути поставлена на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, а повномасштабне розгортання всіх десяти, можливо, буде завершено до 2013 року.

Росія виступає проти розгортання третього позиційного району ПРО США в Європі поблизу російських кордонів, яке розцінює як загрозу своїй національній безпеці, повідомляє РІА Новини.

Зараз ви читаєте новину «Буш: ПРО в Європі не призначена для захисту від масових пусків ракет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода