Зменшення кількості вищих навчальних закладів збільшить якість освіти. Так вважає перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Про це вона розповіла 28 листопада на Форумі Вільного покоління. Його проводили у Fedoriv Hub на вул. Басейній у Києві.
"В Україні завелика кількість ВНЗ. Статистично, ще 1991 року в нашій країні було 180-190 вишів, у 2014 році - 320 лише державних вишів, ще близько 100 приватних. Є великі начебто потужні, але академічно слабкі університети, інші навпаки маленькі, але через новації набирають більшої потужності. Наприклад, Києво-Могилянська академія", - говорить Gazeta.ua заступник міністра.
На її думку, скорочувати потрібно неякісні ВНЗ із низьким рівнем академічної успішності.
"Ключовою ідеєю змін нової редакції закону "Про освіту" стало надання автономії університетам із подальшим розширенням їхніх повноважень. У післяреволюційний період стало зрозуміло, що лише 5-10 університетів країни готові до цієї автономії. Більшість університетів не знають, що з нею робити, тому що звикли, що за них вирішує Міністерство освіти. Коли університетам дали право обирати самостійно предмети та курси для студентів, стало зрозуміло, що вони абсолютно не готові", - каже Інна Совсун.
Нагадаємо, Квіт заявляє про скорочення кількості вузів на 485 до 317 внаслідок дії нового закону про вищу освіту станом на 27 січня.
Коментарі