Близько 1,2 мільйонів громадян Молдови, які проживають в прикордонних районах, отримали право скористатися спрощеним режимом перетину молдовсько-румунського кордону і в"їжджати в сусідню країну без віз, на підставі спеціального пропуску, сказав молдовський прем"єр Володимир Філат, коментуючи підписану в Бухаресті міжурядову угоду про малий трафік на кордоні.
Філат підкреслив, що на основі спецпропусків в"їжджати на територію Румунії без віз і пересуватися в 50-кілометровій прикордонній смузі зможуть жителі 651 молдовського села з 19 районів Молдови і гагаузької автономії на півдні країни. Він заявив також, що спецпропуски видаватимуться безкоштовно на термін від 2 до 5 років в румунських дипломатичних місіях і консульствах. Молдовсько-румунська угода набуде чинності через 30 днів після завершення всіх внутрішньодержавних процедур.
Нагадаємо, що 2 листопада парламент Румунії спростив для жителів Молдови отримання громадянства.
Зараз при проходженні співбесіди знання румунської мови не обов"язкове, і всім, хто проживав на території Молдови до 1940 року, а також їхнім нащадкам до третього коліна надається румунське громадянство навіть зі збереженням іноземного громадянства і постійним проживанням за межами Румунії.
Раніше прем"єр Філат підкреслював важливість євроінтеграції та розвитку відносин з Румунією. А 18 вересня на молдовсько-румунському кордоні почався безвізовий пропуск громадян Румунії до Молдови, тільки по закордонному паспорту - відповідний указ підписав в.о. президента республіки Міхай Гімпу, прихильник об"єднання Молдови з Румунією.
Візовий режим для румунських громадян був встановлений рішенням колишнього уряду, після того, як Володимир Воронін, який займав тоді пост президента Молдови звинуватив Румунію в причетності до організації в Молдові масових безладів 7 квітня, метою яких, з його слів, був державний переворот.
8 квітня влада Молдови оголосила персоною нон грата посла Румунії в Молдові Філіпі Теодореску і міністра - радника посольства Румунії Іоана Габоряна, а з 9 квітня Молдова ввела візовий режим з Румунією. Офіційний Бухарест відкидав всі звинувачення, висунуті на адресу румунської сторони, назвавши дискримінацією введення візового режиму. Європейський союз висловив обурення рішенням молдавської влади, назвавши його неприйнятним, вимагаючи його відміни.
Коментарі
2