Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну багато людей вимушено стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО).
Переселенці можуть отримати грошові виплати не лише від держави. Грошову допомогу для ВПО надають й міжнародні організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці вже отримали підвищені пенсії: кому перерахували виплати
Так, Мінсоцполітики повідомило, що в межах укладених меморандумів з Норвезькою радою у справах біженців та Відокремленим підрозділом Міжнародної Федерації Handicap в Україні, передано список заяв для виплати грошової допомоги 28 128 особам.
До списку включено заяви осіб, які подали заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій на платформі "єДопомога" та відповідають наступним критеріям згідно з запитом від міжнародних організацій.
Норвезька рада у справах біженців:
– особи з інвалідністю, що зареєстровані у Львівській, Тернопільській або Закарпатській областях – 6 000 осіб;
– одинокі батьки, що зареєстровані у Харківській, Львівській, Тернопільській або Закарпатській областях – 4 128 осіб;
– особи з місцем реєстрації на тимчасово окупованій території – 15 000 осіб.
Відокремлений підрозділ Міжнародної Федерації Handicap в Україні:
– особи з інвалідністю (Чернівецька область) – 1500 осіб;
– пенсіонери з пенсією менше 3000 грн – 1500 осіб.
Мінсоцполітики звертає увагу, що після передачі списків на виплату міжнародні організації проводять додаткову перевірку щодо дедублікації виплат.
На сьогодні 2 941 184 осіб включено до списків, переданих Мінсоцполітики до різних міжнародних організацій, в тому числі Норвезькій раді у справах біженців та Відокремленому підрозділу Міжнародної Федерації Handicap в Україні, задля виплати грошової допомоги.
Рішення щодо надання допомоги приймають міжнародні організації. Пріоритетними є вразливі групи людей, зокрема, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, пенсіонери, одинокі батьки, які самостійно виховують дітей, малозабезпечені сім'ї.
Україна отримає від Світового банку додаткове фінансування на $529,9 млн для нагальних потреб.
Відповідну угоду підписав міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (Україна, Білорусь і Молдова) Аруп Банерджі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.
Кошти позики спрямують до загального фонду державного бюджету України на відшкодування виплат на оплату праці співробітників бюджетної сфери, забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.
Коментарі