Колишній прем"єр-міністр Великої Британії Тоні Блер отримає близько 200 тисяч фунтів за 4 лекції про міжнародну політику від фонду, що прославився біржовими спекуляціями, пише The Independent.
Британське суспільство критично відреагувало на те, що Блер прийняв пропозицію про співпрацю з хедж-фондом Lansdowne Partners. Вважається, що ця організація, що входить в четвірку найбільших хедж-фондів Великої Британії, заробила мільйони фунтів на банківській кризі 2008 року, граючи на пониження (short-seller). Цей вид біржової активності сприяє додатковому обвалу акцій конкретних підприємств і фондових індексів в цілому.
Фонд отримав величезний прибуток, наприклад, спрогнозувавши падіння цін на акції банківського холдингу Barclays з 800 до 60 фунтів за акцію. Схожі наслідки гри на пониження також торкнулися одного з найбільших банків Ірландії - Allied Irish Banks - і більшості британських страхових компаній.
Недивно, що співпраця Блера зі скандально відомим фондом викликала в суспільстві бурхливу реакцію. Представники Landsdowne втім заявляють, що екс-прем"єр не консультуватиме організацію, а лише проведе "серію лекцій про геополітику". Проте громадськість бентежить явно завищений гонорар Блера.
Лейбористи вже встигли назвати екс-міністра "безсовісним", констатувавши, що Блер "готовий брати гроші з будь-яких рук, навіть якщо вони отримані за рахунок розорення найбільших британських банків".
У вересні 2008 року гра на пониження була тимчасово заборонена Управлінням по фінансовому регулюванню і нагляду Великої Британії, оскільки подібні дії, на думку експертів, дестабілізували банківську систему.
Тоні Блер був прем"єр-міністром Великої Британії протягом 10 років - з травня 1997 року по червень 2007-й. Пішовши з посади прем"єра, Блер збільшив свій статок на декілька десятків мільйонів фунтів за рахунок консультування великих банків та фінансових компаній, читання лекцій, а також публікації мемуарів, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі