Українка Світлана Котляренко з чоловіком переїхала до Німеччини. Жінка веде блог, в якому розповідає про особливості медицини, соціальні виплати та допомогу в новій країні.
"Коли ми переїхали до Німеччини, нас відразу відправили на інтеграційний курс, який оплатила біржа праці. До цього курсу входив мовний курс на рівень В1 та історично-політичний курс. Це стандартна процедура для всіх приїжджих", - каже Світлана.
За рахунок держави також вчили досконале знання мови. В середньому кожен новий рівень займає від пів року до 8 місяців.
"Три роки, доки вчимося ми живемо за рахунок держави. Якби вийшли на повний день, то втратили б допомогу від біржі праці, в тому числі і можливість безкоштовного навчання німецької. Але швидше за все скоро ми все ж підемо на роботу, яка ніяк не вплине на виплати", - додає Світлана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дітей щомісяця виплачують 3,7 тис. грн допомоги
Також українка каже, що за рахунок Німеччини фінансують медичну страховку, оплачують оренду квартири, включаючи комунальні послуги та опалення.
"Оплати проводять мінімально, все, що вище потрібно оплачувати самостійно. Також нам оплачують проїзд, але виключно в ті дні, коли їздимо на навчання", - додає.
Також родина українців отримує соціальну допомогу 800 євро щомісяця. Також нараховують разові допомоги: гроші, наприклад, гроші на заміну меблів чи ремонт.
"Таку ж допомогу отримують німці, які втрачають роботу. В Україні я теж кілька місяців стояла на обліку в біржі праці. Але все що я отримувала, це 70% від своєї останньої зарплати. Або навіть менше, вже точно не пам'ятаю", - каже українка.
Киянка Марина п'ятирй рік мешкає в Польщі. Останні два роки працює далекобійницею разом зі своїм чоловіком. Жінка веде блог, в якому розповідає про особливості професії, та цікаві моменти свого життя.
Коментарі