Ексклюзиви
Вівторок, 29 травня 2007 12:49

Біологи вперше відзняли розвиток нейрона в мозку (ФОТО)

Аді Мізрахи і її колеги з університету Єрусалиму вперше зуміли поспостерігати за розвитком одного окремого нейрона в мозку ссавця в реальному часі.

Автори роботи зняли, послідовно виконавши ряд кадрів протягом декількох днів, зростання дендритів у молодого нейрона в нюховій колбі дорослої миші.

Для того, щоб простежити за розвитком відростків нейрона, що грають ключову роль у формуванні збудливих і гальмуючих синапсів, Мізрахи з товаришами застосували спеціальну техніку зйомки з мікроскопом і певну генетичну вірусну технологію (судячи по "флуоресцентних" кадрах, для кращої візуалізації дендритів).

Учені виявили дуже динамічний розвиток дендритів в новонародженому нейроні. Крім того, вони з"ясували, що такий нейрон, що народився в дорослому організмі, зберігав великі можливості по власному розвитку і трансформації, будучи вже включеним в нейронну мережу.

Дослідники вважають, що вивчення нейрогенеза в дорослому мозку ссавців допоможе їм у пошуках нових методів лікування нервової системи, повідомляє Мембрана.ру.

Зараз ви читаєте новину «Біологи вперше відзняли розвиток нейрона в мозку (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4965
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути