Ексклюзиви
Понеділок, 19 січня 2015 14:30

Більше половини росіян відчувають, що в країні криза

Більше половини росіян відчувають, що в країні криза
Фото: uainfo.org

Майже дві третини росіян - 62% - заявили, що країна вже переживає економічну кризу.

Про це свідчать результати опитування фонду "Общественное мнение".

Найчастіше ознаки кризи бачать жителі Москви (70%) та міст з чисельністю населення від 50 до 250 тис. осіб (71%), показало опитування, проведене 10-11 січня серед 1500 осіб у 100 населених пунктах 43 суб'єктів Росії.

Передусім респонденти, що говорять про кризу, вказують на зростання цін, інфляцію (40%), зниження рівня життя людей (12%), безробіття та скорочення на роботі, спад в економіці (по 6%), зниження ціни на нафту (2 %). І тільки кожен десятий (10%) звертає увагу на падіння курсу рубля і зростання курсів євро та долара.

Серед інших кризових симптомів 3% учасників опитування вказали на зовнішньополітичні проблеми ("економічна блокада", "співробітництво з іншими країнами порушено", "санкції нас зачепили").

При цьому, за підсумками опитування ФОМ, проведеного 28 грудня в 43 суб'єктах РФ, 58% росіян говорили про незмінність свого матеріального становища за останні півроку. Практично кожен третій (32%) повідомив про погіршення ситуації, 9% - про поліпшення.

У найближчі півроку 39% респондентів розраховують на стабільне матеріальне становище своєї родини. Більше чверті (28%) росіян припускають, що їх становище погіршиться, а 12% сподіваються на поліпшення ситуації.

Раніше Росстат повідомив, що за підсумками четвертого кварталу 2014 споживча впевненість росіян обвалилася. Індекс споживчої впевненості, що відображає сукупні споживчі очікування населення, в четвертому кварталі знизився на 11 процентних пунктів і склав мінус 18% проти мінус 7% у третьому кварталі, мінус 6% у другому і мінус 11% у першому кварталі 2014 року. Майже 40% росіян, опитаних Росстатом, очікують, що економічна ситуація в Росії буде змінюватися в гіршу сторону, при цьому негативні зміни в матеріальному добробуті відчули більше третини опитаних.

Зараз ви читаєте новину «Більше половини росіян відчувають, що в країні криза». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 153
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути