Ексклюзиви
Понеділок, 08 вересня 2008 12:40

Білорусія визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії

Білорусія визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії
Білорусія в найближчому майбутньому визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії, заявив білоруський президент Олександр Лукашенко.

Білорусія стане третьою країною, після Росії і Нікарагуа, що визнала незалежність колишніх грузинських республік, повідомляє РІА Новини.

"Прийде час, і ми, напевно, також як і в Росії, розглянемо питання про визнання Південної Осетії, - сказав Лукашенко. - У нас зараз будуть парламентські вибори, прийде парламент, і вони звернуться з питання Південної Осетії і Абхазії. Промовчати ми не можемо".

"Питання визнання або невизнанні незалежності Південної Осетії і Абхазії - це не тільки питання, хоче того Росія чи не хоче", - сказав Лукашенко.

"У нас давно теплі стосунки з президентом Абхазії, ми ще в самому початку СНД заблокували резолюцію, яку пропонувала Грузія про блокаду Абхазії", - відзначив білоруський лідер.

Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії 26 серпня. Жителі цих республік звернулися з проханням про визнання незалежності після подій 8-12 серпня, коли Грузія провела військову операцію в Південній Осетії. Тоді грузинські війська практично повністю зруйнували столицю республіки місто Цхинвалі і багато населених пунктів, убивши, за даними осетинських властей, більше півтори тисячі мирних жителів. У Тбілісі також планували масовану агресію відносно Абхазії.

Росія ввела війська до Південної Осетії для захисту російських громадян, що проживають там, а до берегів Абхазії підійшли кораблі Чорноморського флоту РФ для запобігання агресії і загибелі мирного населення, зокрема росіян, що відпочивали в республіці. 12 серпня Росія заявила про завершення операції з примусу Грузії до миру, а через десять днів оголосила, що повністю закінчила відведення військ.

Зараз ви читаєте новину «Білорусія визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі