За даними рейтингу, в Україні середня тривалість життя становить 68 років, тривалість освіти 11 років, ВВП – понад 6 тисяч доларів на душу населення.
У цій групі Україну випереджають Білорусь (61 місце), Росія (65 місце), Казахстан (66), Азербайджан (67).
Сусідами Україні опинилися Боснія та Герцеговина (68) і Іран (70). Грузія посіла 74 місце, Туреччина - 83, Китай - 89, Молдова - 99.
До країн першої групи з дуже високим рівнем розвитку людського потенціалу потрапили Норвегія, Австралія, Нова Зеландія - вони входять до трійки лідерів. Замикає групу країн із дуже високим рівнем розвитку Барбадос.
З усіх країн колишнього СРСР лише Естонія змогла увійти до першої групи держав з дуже високим рівнем людського розвитку - вона посіла 34-е місце.
Найнижчий рівень розвитку людського потенціалу мають Нігер, Демократична республіка Конго і Зімбабве.
Індекс розвитку людського потенціалу вираховується за такими показниками: ВВП на душу населення, очікувана тривалість життя при народженні, рівень освіченості населення. Також аналізуються рівень гендерної рівності, рівень бідності, безпека людей. Усі країни поділили на чотири групи: дуже високий, високий, середній і низький рівень розвитку.
Фахівці ООН оцінили розвиток за останні 40 років і дійшли до висновку, що в 2010 році люди в цілому стали багатшими, здоровішими і більш освіченими, ніж у 1970 році. Очікувана тривалість життя зросла з 59 до 70 років, а середній дохід на душу населення подвоївся і досяг 10 тисяч доларів.
Коментарі
2