Таджикистан відчуває жорсткий дефіцит електроенергії, що становить 4-5 млрд кВт/г на рік. У зимовий період жителів республіки майже повністю відключають від електроенергії, або її подача стає фрагментарною. Виняток становить столиця середньоазіатської держави - Душанбе.
На ринках країни звичайна 100-ватна лампочка розжарювання коштує від $0,25 до $0,5 за штуку. Енергозбережні лампи у декілька разів дорожче: китайського виробництва від $1,5 до $4, а якісніші турецькі або фірми Phillips від $5 до $10 за штуку.
За даними Всесвітнього банку, дві третини населення Таджикистану або близько 4,7 млн людей живуть за межею бідності. Середня заробітна плата в республіці складає, за даними Держкомстату, $75 на місяць.
Президент Таджикистану в своєму указі доручає міністерству фінансів та держенергокомпанії "Баркі Точік" "до жовтня місяця 2009 року забезпечити 241 тис. бідних сімей енергозбережними лампами".
Крім того, Рахмон доручив Податковому та Митному комітетам "представити в уряд Республіки Таджикистан конкретні пропозиції з поетапного обмеження ввезення звичайних ламп".
Пропозиція про перехід на енергозбережні електролампи президент Таджикистану висловив в своєму посланні парламенту 15 квітня.
Раніше Рахмон заборонив носіння мобільних телефонів школярами та студентами, випускні бали та свята Букваря, пишні весілля та похорони.
За матеріалами Интерфакс, NEWSru.com
Коментарі
2