"Генеральна Асамблея знову заявляє, що жодна держава не повинна визнавати законною ситуацію, яка склалась у результаті окупації територій Азербайджанської Республіки, і не повинна сприяти збереженню цієї ситуації", – говориться в проекті документа.
У нім наголошується на необхідності "негайного, повного і беззастережного виведення всіх вірменських сил з усіх окупованих територій Азербайджанської Республіки".
Розпочався карабаський конфлікт в 1988 році, коли населений переважно вірменами Нагірний Карабах заявив про свій вихід зі складу Азербайджану. 10 грудня 1991 року, всього за декілька днів до офіційного розпаду Радянського Союзу, в Нагірному Карабасі відбувся референдум, на якому переважна більшість населення – 99,89% – висловилися за повну незалежність від Азербайджану.
Після цього почалися широкомасштабні бойові дії, у результаті яких Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і прилеглими до нього сімома районами.
Звернення за підтвердженням територіальної цілісності прозвучало на тлі самопроголошення незалежності Косова і визнання її низкою країн всупереч волі Сербії, до складу якої входить цей край. Росія побоюється, що косовський прецедент створить "ефект доміно" в багатьох регіонах світу.
У результаті конфлікту в Нагірному Карабасі між вірменами та азербайджанцями близько 15 тисяч людей загинули і близько 1 мільйона були змушені покинути свій дім. З 12 травня 1994 року, після підписання в Бішкеку договору про перемир"я, в зоні конфлікту припинено військові дії.
Від 1992 року ведуться переговори щодо мирного врегулювання конфлікту в рамках Мінської групи (МГ) ОБСЄ, співголовами якої є США, Росія та Франція, повідомляє РИА Новости.
Коментарі