Ексклюзиви
четвер, 31 січня 2008 12:48

Австралія просить включити її в"язниці до списку ЮНЕСКО

Куточки Австралії, пов"язані з історією освоєння п"ятого континенту, можуть стати в один ряд із шедевром індійської архітектури – біломармуровим мавзолеєм Тадж-Махал і прірвою Гранд-Каньону в США. Як повідомив міністр із захиста навколишнього середовища, культурної спадщини та мистецтва Австралії Пітер Гаррет, федеральний уряд як номінантів на включення до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО висунув 11 унікальних районів і об"єктів, чия історія нерозривна з освоєнням континенту першими поселенцями, більшість яких були не в ладах із законом у Великій Британії.

"Наші землі є унікальними в світовій історії, – наголосив Гаррет. – У період з 1787 по 1868 роки понад 166 тисяч чоловіків, жінок і дітей були примусово відправлені на п"ятий континент для відбування термінів ув"язнення, що стало одним із наймасовіших кримінальних експериментів з переміщення каторжників".

Серед номінантів для внесення до списку названі острів Какаду, що розташовані в гавані Сіднея і спочатку використався як "острог", бараки Гайд-парку, а також пересильна тюрма Норфолк і руїни однієї з найстрашніших пенітенціарних установ XIX століття – Порт-Артур на Тасманії.

Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО офіційно відкритий у 1972 році з метою заохотити збереження найбільш унікальних місць на планеті, часто схильних до руйнувань. Австралія вже має в своїй "скарбничці" сімнадцять внесених до цього списку об"єктів, зокрема Великий бар"єрний риф, Блакитні гори, будівлю оперного театру ("Опера-хаус") Сіднея, священний моноліт Улуру і Мельбурнські сади Карлтон, повідомляє NEWSru.

 

Зараз ви читаєте новину «Австралія просить включити її в"язниці до списку ЮНЕСКО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути