Понеділок, 16 лютого 2009 16:37

Аврам Лінкольн став кращим президентом

Аврам Лінкольн став кращим президентом
Кращим президентом в історії США визнаний Аврам Лінкольн. Така одноголосна думка 65 істориків, підсумки опитування яких опублікував в неділю кабельний телеканал Сі-СПЕН. Історики ставили оцінки за 10-балльною шкалою сорока двом президентам США. Оцінювалися 10 основних якостей, якими повинен володіти справжній політичний лідер.

У результаті вищий бал у всіх категоріях отримав шістнадцятий президент країни Аврам Лінкольн. Окрім нього, як в 2000 році, в п"ятірку кращих увійшли ДжорджВашингтон, Франклін Делано Рузвельт, Теодор Рузвельт та Гарі Трумен.

Джордж Буш-молодший зайняв лише 36 позицію. Окремо в сфері міжнародних відносин його рейтинг впав до 41 місця, в управлінні економікою - до 40. Біл Клінтон в порівнянні з опитуванням 2000 року піднявся з 21 на 15 рядок рейтингу, Рональд Рейган - з 11 на 10 рядок, Джордж Буш-старший - з 20 на 18 рядок. Джиммі Картер, навпаки, опустився з 22 на 25 місце. На думку учасників опитування, сучасні реалії неминуче впливають на репутацію президентів. "Наші переживання міняють наше сприйняття історії, будь то зовнішня політика, управління економікою або боротьба за права людини", - вказала соціолог Една Медфорд.

Підсумки опитування опубліковані напередодні державного свята, що відзначається сьогодні, - Дня президентів. 200-річчя з дня народження Аврама Лінкольна було відсвятковане 12 лютого з великим розмахом . В американську історію він увійшов як один із засновників Республіканської партії. Головною заслугою Лінкольна вважається повна відміна рабства.

За матеріалами ИТАР-ТАСС, Известия

Зараз ви читаєте новину «Аврам Лінкольн став кращим президентом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода