Японія вимагає від Росії обережнішого підходу до питання про японські кораблі на Далекому Сході, щоб не допустити озброєних інцидентів.
- Японська сторона вимагає, щоб російська сторона забезпечила максимальну обережність і контроль з метою не допустити повторень обстрілу і затримань неозброєних риболовецьких суден, - мовиться у заяві МЗС Японії.
Нагадаємо, що 16 серпня в районі Південних Курил російські прикордонники затримали японське рибальське судно, яке перетнуло російські територіальні води. Під час затримання судна був убитий японський рибалка. Тоді представники Токіо зажадали від російської сторони вибачень з приводу ненавмисного вбивства моряка, однак заявили, що інцидент не буде використовуватися для вирішення територіального питання
Трохи згодом, 27 серпня, 39 японських кораблів проігнорували всі радіозвернення і позивні російської сторони на міжнародному каналі і пішли з російської території тільки після того, як у районі з"явився російський прикордонний корабель.
У Держдумі РФ розцінили вторгнення 39 японських шхун у територіальні води РФ як "демарш".
Раніше перший заступник керівника Прикордонної служби ФСБ Росії генерал-полковник В"ячеслав Дорохін повідомив, що останнім часом у районі Південних Курил стало з"являтися більше браконьєрських суден з Японії.
Тоді МЗС Японії повідомило, що проникнення 39 японських шхун у російські територіальні води біля Південних Курил "не було порушенням закону".
- Виходячи з японо-російської угоди про промисел морської капусти в районі острова Кайгара, це не було протизаконною діяльністю, - повідомив прес-секретар МЗС країни Міцуо Сакаба.
Японські судна мають право на промисел морської капусти тільки в зоні острова Кайгара. Однак, за даними російського МЗС, 27 серпня японські шхуни також зайшли в район острова Анучіна, де їм не дозволено вести таку діяльність.
Нагадаємо, що у вівторок, 29 серпня, міністерство закордонних справ Росії висунуло японській стороні офіційний протест у зв"язку з цим інцидентом. Москва назвала ці дії "зухвалою провокацією, що здатна не тільки затьмарити розвиток двосторонніх відносин, але й ускладнити вирішення практичних питань російсько-японського співробітництва в області рибальства".
За матеріалами: "Газета по-українськи", Газета.Ru.
Коментарі