Ексклюзиви
Вівторок, 23 вересня 2008 17:05

Японія хоче стати постійним членом РБ ООН

Японія виступає за розширення РБ ООН, в якому вона хоче стати постійним членом, заявив завідувач інформаційним відділом, міністр посольства Японії Акіра Імамура.

"Ми виступаємо за розширення постійного та непостійного членства РБ ООН. І ми прагнемо до того, аби стати постійним членом РБ ООН, і виступаємо за швидку реформу Ради Безпеки", - сказав Імамура.

За його словами, в Токіо вітають рішення про початок переговорів про реформування Ради Безпеки.

"Це невідкладне завдання для міжнародного співтовариства", - підкреслив дипломат.

В даний час в РБ ООН входять 15 країн-членів, зокрема п"ять - на постійній основі.

Рішення про початок міжурядових переговорів стосовно реформи РБ було ухвалене на останньому засіданні 62-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. За словами постійного представника РФ при ООН Віталія Чуркіна, переговори повинні початися не пізніше лютого 2009 року.

Ідея реформування Ради Безпеки була в цілому схвалена більшістю членів ООН, проте існують значні розбіжності щодо шляхів її реалізації.

Ціла низка країн наполягає на розширенні кількості членів РБ, включаючи постійних, зокрема з доданням новим постійним членам права вето. Росія, як і решта постійних членів РБ ООН (США, КНР, Франція та Велика Британія), наполягає на тому, щоб будь-яка реформа жодним чином не зачіпала прерогативи нинішньої "п"ятірки" постійних членів, насамперед право вето, повідомляє РИА "Новости".

Зараз ви читаєте новину «Японія хоче стати постійним членом РБ ООН». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 470
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути