Співробітники Токійського університету (Японія) розробили "щуромобіль", демонстрація якого відбулася в Буенос-Айресі (Аргентина) на 32-й щорічній конференції товариства "Біомедична техніка" Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE Engineering in Medicine and Biology Society, EMBS), передає Компьлента.
RatCar працює на основі прямого контакту між електродами і руховою корою мозку тварини, чим і відрізняється від звичного нейромашинного інтерфейсу (чиє завдання, нагадаємо, - допомогти паралізованим людям керувати, наприклад, інвалідним кріслом за допомогою сигналів, що виникають у мозку).
На першому етапі навчання щури управляли платформою з виключеним мотором. Іншими словами, тварини рухалися, як хотіли, а спеціальне обладнання обробляло зв'язок між сигналами мозку і переміщеннями. Потім щурів прикріпили до машин "по-справжньому": їх лапки лише злегка торкалися підлоги. Тобто управляти візком гризуни могли виключно "силою думки".
Шість з восьми тварин, на думку вчених Вівісектор, непогано пристосувалися до нового життя. Втім, ступінь контролю поки не з'ясовано, адже пацюк змушений переміщатися разом з "автомобілем", і ніхто не може сказати, хотів він того чи ні.
Інша складність полягає в тому, що лише невеликий відсоток електродів записує активність нейронів, і те, що записано, не обов'язково має корелювати з рухом.
Надалі планується виміряти зусилля, з яким щури намагаються рухатися під машиною, щоб була більш очевидна різниця між рухом апарату і намірами тварин.
А цей робот був створений вченими з Університету Редінга (Великобританія) в 2008 році. Від щура в ньому тільки 300 тис. нейронів.
Коментарі