Новий апарат є переносним, хоч і досить громіздким, пристроєм з батарейним живленням, і розрахований на 4-8 годин безперервної роботи. На даний момент керівник дослідження Ендрю Давенпорт і його колеги з Лондонського університетського коледжу випробували портативну штучну нирку лише на 8 пацієнтах, середній вік яких складав 52 роки. Проте всі випробування пройшли успішно і показали добрі результати, а самі учасники одностайно погодилися рекомендувати таке лікування іншим пацієнтам з нирковою недостатністю.
Як заявляють самі учені, процедура очищення крові у портативній штучній нирці відбувається дещо повільніше, ніж у стаціонарному апараті. Але це не є проблемою, оскільки пристрій можна спокійно носити протягом тривалого часу. У даний час творці портативної штучної нирки намагаються збільшити час роботи апарату, добиваючись 24-годинного режиму його експлуатації.
Відзначимо, що близько 1,3 мільйона осіб у світі хворі на хронічну ниркову недостатність і потребують регулярного проведення очищення крові, повідомляє Обзор.
Коментарі