четвер, 15 липня 2021 16:25

5 шкільних проєктів реалізують у межах платформи "Екошкола"

  Школярі за повний курс навчання в "Екошколі", підготували власні проєкти для своїх шкіл і отримали мінігранти на реалізацію найкращих ідей
Школярі за повний курс навчання в "Екошколі", підготували власні проєкти для своїх шкіл і отримали мінігранти на реалізацію найкращих ідей

Наприкінці навчального року в "Екошколі" в рамках проєкту, заснованого компанією "Фармак", нагородили випускників. Протягом навчання учні вивчали теми енергозбреження, зміни клімату, біорізноманіття тощо і навчалися основ проєктного менеджменту. Школярі за повний курс навчання підготували власні проєкти для своїх шкіл і отримали мінігранти на реалізацію найкращих ідей. Цього року реалізують 5 проєктів у різних куточках України.

"Для школярів ще один навчальний рік позаду. Попереду канікули і реалізація заявок у школах. Ми радіємо, що десятки учнів отримали нові знання і зможуть їх застосувати, реалізовуючи власні ідеї. Рекуператори, сонячні панелі, екологічні лабораторії, фонтанчики будуть встановлені у школах завдяки старанням учнів. Ідеї, які вони запропонували, а ми підтримали. Ми віримо, що маленькі перемоги наших учнів сьогодні надихнуть їх на масштабування своїх ідей у майбутньому", – коментує Євгенія Піддубна, директорка з корпоративних комунікацій АТ "Фармак".

Першість здобув проєкт "Шкільне подвір'я – дзеркало мого мікрорайону" учнів з міста Полонне, що на Хмельниччині. Планують створити сонячне дерево на території гімназії з екологічно чистих матеріалів і обладнати сонячними панелями. Під його гілками розташують лавки для відпочинку і зроблять виходи для зарядки телефонів і планшетів. Також проєкт передбачає створення стенду з інформацією про червонокнижних тварин і рослини Хмельниччини. Команда отримає 25 тисяч гривень на реалізацію проєкту та менторську підтримку експертів протягом усієї його реалізації.

Друге місце отримали учні з села Дубриничі Закарпатської області. Проєкт "EcoLab для всіх", що має на меті побудувати простір для проведення екологічних досліджень у школі.

Третє місце посів проєкт "Рекуперація. Енергозбереження" команди з міста Ладижин Вінницької області, що передбачає встановлення рекуператорів тепла у шкільних класах.

Додатковими грантами відзначили проєкти "Еколабораторія GreenSchool" з міста Запоріжжя та "Безконтактний питний фонтанчик з модулем видачі в пляшку" з міста Шостки.

"Ми радіємо, що школи як великих міст, так і маленьких сіл бачать проблеми, пов'язані з навколишнім середовищем. І, що надважливо, вони готові діяти. Починаючи з того, що дізнаються більше про ці проблеми, навчаючись в "Екошколі" і закінчуючи написанням власних проєктів. Ми прагнемо, щоб діти зрозуміли та відчули на власному досвіді, що їхня думка має значення, що вони впливові, що вони рушії змін", – говорить Оксана Кравченко, виконавча директорка ГО "Український екологічний клуб "Зелена Хвиля".

Проєкт "Екошкола" реалізовує АТ "Фармак" у співпраці з ГО "Український екологічний клуб "Зелена Хвиля".

"Екошкола" – безкоштовна навчальна онлайн-платформа, розрахована на учнів 6–11-х класів, що має має на меті популяризувати екологічні знання серед молоді і привернути увагу до питань охорони навколишнього середовища. Курс передбачає проходження навчальних лекцій, практичних завдань, написання та захист власних проєктів.

Зараз ви читаєте новину «5 шкільних проєктів реалізують у межах платформи "Екошкола"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути