четвер, 13 квітня 2023 09:10

20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів

2 квітня волонтери з Всеукраїнського благодійного фонду "Миру і Добра" відвезли на лінію фронту 20 тонн гуманітарної допомоги. Доставили й у місто Часів Яр Бахмутського району Донецької області, що за 3,5 км від лінії зіткнення. Разом з українськими благодійниками фронт вперше відвідали іноземні волонтери: Манфреді Магнано з Італії, Грем Голкі з США та Олександр Рітвельд з Нідерландів.

Про повідомили "Українські Новини".

  Манфреді Магнано, волонтер із Італії
Манфреді Магнано, волонтер із Італії

"Було страшно. Ми не знаємо мови, не до кінця розуміли, що відбувається, - згадує Манфреді Магнано. – Я не маю спеціальної підготовки. Наприклад, не знаю, що робити, якщо зламалася машина на дорозі, яка прострілюється. На власні очі побачили наслідки війни. Але коли передавали допомогу, були щасливі. Західні країни мають набагато більше допомагати Україні. Бо війна впливає і на Європу, впливатиме ще більше. Українці виборюють свободу не лише для себе, а й для усієї Європи. Зокрема, і для моєї Італії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Києва до найгарячіших точок: фонду, що допомагає українцям від початку повномасштабної війни

Фонд передав ліки та їжу, а іноземні волонтери турнікети добровольчому батальйону та ретранслятор для 79 бригади.

  Грем Голкі, волонтер зі США
Грем Голкі, волонтер зі США

Американець Грем Голкі навчався у Нідерландах. Із початком війни вирушив до польсько-українського кордону, допомагав біженцям.

"Гуманітарну допомогу розвожу з квітня 2022 року, - згадує Грем Голкі. – Відвідав Київську, Харківську, Запорізьку області. Туди відвозив продукти, ліки, генератори. Звідти вивозив до Західної України хворих та старих людей. Найближче до лінії фронту був у Соледарі Донецької області. Це було у грудні торік. Тоді там було не так небезпечно. Приємно, що допомога йде за призначенням. Це важливо і це мотивує. Волонтерський досвід, який ми отримуємо в Україні, унікальний.

  Олександр Рітвельд, волонтер із Нідерландів
Олександр Рітвельд, волонтер із Нідерландів

Олександр Рітвельд з Нідерландів волонтерить з другого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Ми з друзями почали збирати гуманітарну допомогу в університеті. На ініціативу відгукнулося багато людей. Так вийшло, що ми стали відповідальними за всі донати, які надсилали із нідерландських університетів. За два місяці роботи відправили п'ять фур до України, це – близько 25 тисяч коробок із гуманітарною допомогою.

Всеукраїнський благодійний фонд "Миру і Добра" створено у 2010 році з метою надання допомоги людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. За час діяльності фонду допомогу отримали близько 8 млн українців.

Зараз ви читаєте новину «20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути