"Мама, куди ти без маски пішла? І мені одінь, я не зайду туди", - кричить дівчинка 3 років при вході до одного з торгово-розважальних комплексів у центрі Львова. Жінка одягає їй маску і піднімає свою з бороди на ніс.
"Ніколи не вийдем з тих карантинів, - каже до чоловіка. - Наша мала, певно, і не знатиме, яке то є життя без масок і що можна отак вільно зайти в магазин. А яким відкриттям для неї стане, якщо колись повеземо за кордон".
Чоловік знизує плечима, бере дитину за руку. Разом ідуть купувати продукти. В торговому центрі ввечері 18 березня від кількості людей не видно просвітку. Місцева влада оголосила про суворий карантин з 19 по 28 березня через погіршення ситуації з коронавірусом. У місті не працюють ресторани, кафе, ТРЦ і заклади культури. Школярів відправили на дистанційне навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Хмельницькому вирішили посилити карантин
Серед стелажів з товарами чоловік котить теліжку, забиту продуктами. Просить людей розійтися, бо не може проїхати. Він у протертих джинсах та светрі в клітинку, поверх розстібнута куртка.
"Бери пачку гречки і ще дві спагетті, вони по акції. Потім зайдемо на хімію і купимо туалетного паперу і білизни. Вірус розбушувався знов, треба хату продезинфікувати від а до я", - каже до жінки, яка тримає в руках печиво, масло й шоколад.
"Та шо ти ото знов починаєш, як мала дитина. Я тепер не дурна, знаю, що продуктові не закриють. Ми вже рік тому затарились, бо ти паніку навів. А потім в дітей гроші зичили, бо не було чим комунальні заплатити. Тепер так не буде", - жінка зі злості викладає продукти назад на полиці. У теліжці лишається лише олія та картопля. Сваряться.
"То так неожиданно, ніби сніг на голову. Нам тепер той тиждень вичтуть ыз зарплати, чи як?" - питає продавчиня господарського магазину в іншої. Жінка у фартушку, з коротким фарбованим волоссям, маску притримує рукою, нею закриває рот.
"Не знаю, що буде, - відповідає та, рахуючи касу з опущеними на ніс окулярами. - Але біди нема, я хоч тюлі і штори поперу до Великодня, зроблю генеральне прибирання нормально. А то все галопом було. Рахуй, що відпустку маємо".
В магазині посуду людей майже немає. Продавчиня ліниво протирає пилюку з келихів.
"Нова партія, щойно привезли і зразу на закриття йдуть, - бідкається. - Я не знаю нашо ті карантини, хіба воно помагає?" - знизує плечима.
"От син у мене в Європі. Каже, там вони й шагу зробити не можуть, сидять закриті ше з січня, всьо стоїть. І шо? Без толку, корона йде догори, ше гірше, ніж у нас. Але кажуть, що вакцина помагає".
"Комусь, може помагає, як файна, а наші бадягу привезли, - каже відвідувачка, яка роздивляється сервіз. - Я тою не вакцинуватимуся навіть бесплатно. Колись дивилася фільм, документалку. Там казали, що на індійських заводах всьо неякісне роблять і без стандартів, а ми тут потім травимося. А наша ж якраз звідти. Чекатиму шось нормальне й тоді вакцинуюся".
"Та коли воно в нас буде то нормальне, - відказує продавчиня. - Давайте я вам ліпше сервіз покажу. Як братимете, то знижку зроблю. Він такий файний на подарунок, всі купують, а потім за другим приходять".
В ювелірному магазині навпроти пара розглядає обручки. Міряють по черзі ті, на яких пише "Знижка до 50%". Відкладають, які сподобалися найбільше.
"Давай ліпше на плаття підемо глянемо, тут і базар недалеко. Обручки потім знайдемо в інтернеті, я не маю настрою нині на них", - каже жінка, спираючись рукою на скляну стійку із золотими виробами.
"Я чув, що базари не закриють, а от ювелірки не факт, - пояснює хлопець, час від часу махає руками та вказівним пальцем. - Купимо обручки й будемо спокійні. А тобі до травня живіт ще виросте. Хіба не розумієш, що плаття треба в останню чергу дивитися. Там буде тепло, може той вірус вспокоїться і вибереш".
Усі лавки та крісла в холі торгового центру зайняті. Дехто перепочиває, спершись об колону, чи стіну. 2 чоловіків, років по 30 на вигляд обговорюють останні новини.
"Я взагалі не розумію паніки. Воно не страшне той вірус. Я хворів якраз, коли вибори були восени. Переносив дуже легко, температура 37, тільки на 2 дні нюх втратив. Ходив голосувати, в супермаркет, бо ж нудно 2 тижні в чотирьох стінах".
"Ти шо ненормальний? - хапається руками за голову співрозмовник. - Ти хоч уявляєш скількох міг так заразити? Я читав в інтернеті, що такі безсимптомні якраз найбільше і розносять. Як ти міг?"
"А я шо, - захищається. - А мені то хтось казав? Я взагалі в масці ходив і ненадовго".
Фудкорти на останньому поверсі також переповнені людьми. Ходять з підносами від стійки замовлення до столиків.
"Да, да. З Карпат вернулись, вся компанія була в зборі. Так дешево винесло в кінці сезону", - розповідає по телефону білявка. Сидить за сусіднім столиком у кафе. Навколо неї пакети з покупками різних брендів: Zara, Reserved, House.
"Я вже затарилася на весну. Останні 2 дні бігаю по магазинах, бо всьо закриється, - продовжує. - Тест має бути завтра. Я нормально, тільки горло болить. То для галочки здавала, летимо в Туреччину".
Через посилення карантину в Києві та Львові Укрзалізниця не заборонятиме висадку й посадку пасажирів. Принаймні, доки не отримає відповідного розпорядження від МОЗ. У компанії запевняють, що їхні стюарди розміщують пасажирів на безпечній відстані одне від одного.
Коментарі