Четвер, 03 квітня 2008 15:56

10 цікавих фактів про людський мозок

Людський мозок - найскладніша і непізнана система пізнання світу. Дослідженнями в цій області займаються вчені біологи, нейрофізіологи, психологи. Іноді ми дізнаємося від них вельми цікаві факти.

Наша короткострокова пам"ять може запам"ятовувати одночасно тільки сім об"єктів

Люди мають три форми пам"яті: сенсорну, довгострокову і короткострокову. Довгострокова працює подібно до жорсткого диска комп"ютера, а короткострокова - як дуже маленький пристрій, що запам"ятовує. Ця короткострокова пам"ять може одночасно утримувати в мозку тільки п"ять - дев"ять об"єктів. Середня людина здатна одночасно утримувати в пам"яті сім об"єктів. Проте можна натренувати людину обробляти більшу кількість предметів, ніж дев"ять, якщо навчити його об"єднувати об"єкти в групи. До речі, більшість телефонних номерів складаються з 7 цифр.

Шартрез - найбільш видимий колір

Жовто-зелений, шартрез, знаходиться чітко посередині частот видимого спектру. Ваші очі мають рецептори для сприйняття синього, зеленого і червоного. Але мозок не отримує інформації про кольори, він отримує інформацію про різницю світлого і темного, і інформацію про різницю між кольорами. У результаті рецепторам мозку найлегше "побачити" саме колір шартрез. До речі, цей колір часто використовується психологами, екстрасенсами, художниками, як заспокійливий і одночасно найпомітніший для людини.

Ваша підсвідомість розумніша за Вас

Або, принаймні, потужніша. У одному з досліджень, що проводяться, людям демонструвалася складна картинка. Людям потрібно було вмить, не думаючи, вказати на те, що дослідники мали на увазі. Більшість випробовуваних із завданням справилася вмить. Іншій групі запропонували спочатку подумати і саме обдумано вказати на потрібний сектор на малюнку. І що? Повний провал, при тому, що на вирішення задачі давалося декілька годин.

Розумова робота не стомлює мозок

Виявлено, що склад крові, що протікає через мозок незмінний протягом його активної діяльності, скільки б вона не продовжувалася. При цьому кров, яку беруть з вени людини, що пропрацювала цілий день, містить певний відсоток "токсинів стомлення". Психіатри встановили, що відчуття стомлення мозку обумовлюється нашим психічним і емоційним станом.

Молитва благотворно впливає на діяльність мозку

Під час молитви сприйняття інформації людиною йде, минувши розумові процеси і аналіз, тобто людина йде від реальності. У цьому стані (як і при медитаціях) в мозку виникають дельта-хвилі, які зазвичай фіксуються у немовлят в перші шість місяців його життя. Можливо, саме цей факт впливає на те, що люди, що регулярно відправляють релігійні обряди, хворіють рідше і видужують швидше.

Регулярна робота мозку дозволяє запобігти його захворюванню

Дослідження показують, що регулярна робота мозку дозволяє запобігти розвитку важкого захворювання - синдрому Альцгеймера. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, що компенсує хвору. При цьому вивчення чогось нового, як і заняття незвичним видом діяльності - якнайкращий спосіб розвивати мозок. Також благотворно на діяльність мозку впливає спілкування з тими, хто перевершує Вас за інтелектом.

Людський мозок сприймає наші тіні як фізичне продовження тіл

Мозок, визначаючи положення тіла в просторі при його взаємодії з навколишнім світом, використовує візуальні натяки, які він отримує не тільки від кінцівок, але і від тіні. Відкидувана тінь дає додаткову інформацію про положення тіла по відношенню до предметів, і сприймається нашим мозком, як його продовження.

Для повноцінної роботи мозку потрібно випивати достатню кількість рідини

Мозок, як і весь наш організм, складається приблизно на 75% з води. Тому, щоб тримати його в здоровому і робочому стані, потрібно випивати необхідну Вашому організму кількість води. Тим же, хто намагається схуднути за допомогою пігулок і чаю, що виганяють з організму воду, слід бути готовим до того, що одночасно з втратою ваги вони втратять і в працездатності мозку. Тому їм варто поступати, як годиться - приймати будь-які пігулки за призначенням лікаря.

Мозок прокидається довше за тіло

Інтелектуальні здібності людини відразу після пробудження нижчі, ніж після безсонної ночі або в стані середньої тяжкості сп"яніння. Дуже корисно, окрім уранішньої пробіжки і сніданку, що підсилюють метаболічні процеси, що відбуваються у Вашому тілі, зробити і маленьку розминку мозку. Це означає, що не варто з ранку включати телевізор, а краще щось небагато почитати або розгадати кросворд.

Мозку легше розуміти мову чоловіків, ніж жінок

Чоловічі і жіночі голоси діють на різні ділянки мозку. Жіночі голоси - музичніші, звучать на вищих хвилях, діапазон хвиль при цьому ширше, ніж у чоловічих голосів. Людському мозку доводиться "розшифровувати" сенс того, що говорить жінка, використовуючи свої додаткові ресурси. До речі, люди, що страждають слуховими галюцинаціями, частіше чують саме чоловічу мову, повідомляє NEWS.RIN.RU

Зараз ви читаєте новину «10 цікавих фактів про людський мозок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1659
Голосування Які перспективи "Динамо" на Лігу чемпіонів?
  • 1) навіть "Славію" не пройдуть
  • 2) "Славію" пройдуть, але "Аякс" чи "Стандарт" - ні
  • 3) все буде добре, проб'ються до групового турніру
Переглянути
Погода