Під час незаконного будівництва траси "Таврида" в анексованому Росією Криму археологи розкопали поселення "таврів".
Зараз ведуться роботи ближче до окупованого Севастополя, передає "Крим.інформ".
"Поселення одного з найдавніших народів Криму, що зустрічаються в письмових джерелах, виявили біля села Фронтове під Севастополем. Пам'ятник отримав назву "Стіна 1" завдяки сусідству з невеликою кам'яною огорожею, яку колись для своїх цілей звели пастухи. Сліди цієї стіни залишилися на поверхні до наших днів і стали орієнтиром для всіх наступних знахідок", - розповіли співробітники окупаційної археологічної експедиції Інституту археології РАН.
Крім того, окупанти стверджують, що на розкопках вдалося виявити 28 господарських ям, які залишилися від часів існування поселення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керченський міст збудували для Сирії: подробиці російської авантюри
"В ході археологічних розвідок, фахівці виявили в цілому 7 древніх поселень і близько 40 курганів. Зараз активні роботи ведуться на кількох пам'ятниках. Одним з них стало поселення Фронтове 2. Воно відноситься до так званого римського часу і датується I ст. до н.е. - II ст. н. е. Археологи виявили на поселенні різні фібули, пряжки, персні, стріли, наперстки і різноманітні металеві накладки. Однак наймасовішим матеріалом є кераміка.
На будівельному майданчику Керченського мосту археологи знайшли стародавню кераміку, датовану IV ст. до н.е.
Коментарі