Росіяни збільшили час затримки суден на Азовському морі.
Тривалість утримування кораблів, що порожніми йдуть до українських портів, зросла у 2,4 рази, а тих, що виходять звідти з товаром, – у 3,2 рази, пише редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.
"Значне зменшення часу затримки, що відбулося в грудні 2018-го - січні 2019 року, було наслідком реальної загрози введення "азовського пакету санкцій" щодо портів РФ в Азовському та Чорному морях", - пише він.
Загроза нового пакету санкцій містилися у численних зверненнях до російського керівництва з боку представників США та ЄС. За цей період тривалість штучної затримки кораблів зменшилася.
Але самого пакету санкцій не прийняли, окрім персональних.
"Схоже, що в серпні-вересні 2019-го дія загрози "азовського пакету санкцій" скінчилася", - пише Клименко.
Починаючи із серпня, час затримки зріс з 19,8 до 39,1 годин на вході та з 27,7 до 65,8 - на виході.
Також стало відомо, що у серпні-вересні 2019-го росіяни вигадали нові схеми проходу українських суден. Берегова охорона ФСБ РФ раз на декілька днів формує каравани з кораблів, що прямують у порти "Бердянськ" і "Маріуполь".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову дурять: кримчанам не виплачують гроші за землю, на якій будують трасу
У вересні впродовж 5 днів на Азовському морі були шторми. Через це рух протокою закрили, але це не вплинуло на показники затримки.
"Ми розуміли, що шторм використовуватиметься російською стороною для виправдань на кшталт того, що зростання часу очікування маріупольськими та бердянськими суднами залежало тільки від штормової погоди. Тому використовували спеціальну технологію щодо відокремлення фактору штормів. Вона включає вивчення різних джерел щодо штормових попереджень, реального стану погоди та часу приходу/відходу щодо кожного з сотень суден, що пройшли Керченською протокою у вересні 2019-го. Щоб виключити виникнення можливих докорів у необ'єктивності, ми, нарешті, зовсім виключили з розрахунків 35 суден, що прибули до Керченської протоки під час цих штормових днів (8-12 вересня, а також 22 і 25 вересня 2019-го). Що з цього вийшло, показано на діаграмах окремим стовпчиком за вересень 2019-го", - пише Клименко.
Після виключення фактору шторму розрахунковий час затримки склав 43,7 годин на вході в Азовське море та 78,5 годин на виході з нього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія намагається змінити демографічний склад Криму - ООН
Один із елементів штучного утримування - надання пріорітету в проході протоки кораблям, що прямують у Росію.
Санкції запровадять, якщо ми відмовимося від власних колоніальних і корупційних угод із Росією щодо Азовського моря. Але ми ж хочемо і на кораблику покататися і рибку з'їсти. Розкрадати з ними квоти на рибу і водночас, щоб РФ судили у міжнародних судах.
Або Росія ворог, і на Азові діє міжнародне право. Або друзі, і ми в Києві з ними підписуємо угоди щодо спільного вилову риби. У наших західних партнерів, на відміну від нас, такої шизофренії немає, каже Борис Бабін в інтерв'ю Gazeta.ua.
Коментарі