Середа, 19 лютого 2020 15:19

Крим увійшов до складу України

19 лютого 1954 року президія Верховної Ради СРСР, найвищий орган державної влади у тій державі, видала указ, яким Кримську область передали зі складу Російської радянської федеративної соціалістичної республіки Українській РСР.

Зміни про статус Криму і Севастополя пізніше внесли до конституцій СРСР і обох республік.

Автор: ukraineairlift.com
 

Восени 1953 року перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов відвідав Крим. Його зустріли натовпи переселенців. Люди благали першого секретаря вирішити проблему із продовольством.

"Картина була безрадісна. Висохла земля, зруйнований війною і сталінсько-беріївськими опричниками край, порожні селища і татарські аули. Все це вимагало якихось негайних рішень. Хрущов одразу ж наполіг на поїздці до Києва. І вже ввечері на прийомі в Маріїнському палаці у столиці України він ще і ще повертався до кримських проблем і неприємних вражень, які його переслідували, "умовляв українців допомогти відродженню земель", - писав у своїх спогадах тодішній редактор газети "Комсомольская правда" Олексій Аджубей.

"Це було рішення структурне і правильне. Крим почав відроджуватися, почали садили багато винограду", - говорив пізніше син чиновника Сергій Хрущов.

1991 року, за результатами референдуму, відновили Кримську АРСР у складі УРСР. 5 травня 1992 року Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла декларацію "Акт про проголошення державної самостійності республіки Крим".

У травні 1992 року Верховна Рада РФ визнала акт передання Криму до складу УРСР 1954 року незаконним, а в червні 1993 року – проголосила Севастополь російським містом.

20 лютого 2014-го почалося захоплення Кримського півострова армією РФ.

Зараз ви читаєте новину «Крим увійшов до складу України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7289
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода