З 8 січня на адмінмежі з окупованим Кримом мали розпочати робити безкоштовні експрес-тести на Covid-19. Активісти Херсонського офіса "КримSOS" розповіли Gazeta.ua про особливості роботи двох пунктів тестування. Вони у кінці січня відвідали КПВВ "Каланчак" й "Чонгар".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банки порушують права переселенців з Криму – активісти
На КПВВ "Каланчак" експрес-тестування на Covid-19 роблять усім, хто їде з окупованого Криму. Там для цього є 800 тест-систем та медперсонал з Каланчацької центральної районної лікарні - ЦРЛ. Тих, хто має позитивні результати, карета "швидкої" відвозить до районної лікарні.
- Місце для тестування розташоване поруч із рецепцією центру надання адмінпослуг, де приймають людей. У результаті, є суттєвий ризик контактування потенційно хворих на коронавірус з відвідувачами та співробітниками центру, – зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офіса "КримSOS".
На КПВВ "Чонгар" безкоштовний тест на Covid-19 роблять тільки тим, хто має підвищену температуру. Там їх близько 500. Пункт тестування облаштували у 2 кімнатах приміщення автостанції. Усі маніпуляції проводять фельдшери Товариства Червоного Хреста. Людей з позитивними тестами на "швидкій" відвозять у Новотроїцьку лікарню чи направляють до сімейного лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рік роботи оновленого КПВВ "Чонгар" – підсумки у цифрах
- При негативному результаті на коронавірус людину одразу знімають із самоізоляції – у представників Червоного Хреста є відповідний додаток у смартфоні, – розповідає Олексій. – Разом з тим, при позитивному результаті людині ніхто не допоможе знайти сімейного лікаря. Але кримчанам можна звернутися на "гарячу лінію" для консультування з медичних питань 0(99) 350 97 28.
За 2 тижні роботи пунктів на КПВВ "Каланчак" зробили 49 тестів на коронавірус, а на КПВВ "Чонгар" – лише 10.
Коментарі