У Криму планують опріснювати морську воду і подавати її до водопроводів як питну. Також очищеними каналізаційними стоками зрошувати землю. Обидві ідеї провальні, вважають українські вчені.
Про це повідомило видання "Крим. Реалії".
"Перспектива використовувати опріснену морську воду в Криму цілком реальна, однак вона підійде тільки для технічних потреб. Ця вода не жива і вимагає кондиціонування шляхом прокачування через поверхневий ґрунт, якщо є намір використовувати її як питну", - сказав Євген Яковлєв, науковець з Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі міські пляжі окупованої Алушти затопило екскрементами
У Національній академії аграрних наук України засудили зрошення нечистотами. Фекалії можуть спричинити екологічну катастрофу на півострові.
"Навіть найглибше очищення каналізаційних вод для зрошення загрожує екологічною катастрофою. Деякі небезпечні бактерії і побутові відходи на кшталт фосфатів з мийних засобів дуже важко вловити фільтрами. Добрива в цьому сенсі безпечні, оскільки їх спеціально витримують і обробляють, а фекалії з каналізації знезаразити складніше. Цього, в принципі, можна домогтися, але в підсумку зрошення буде все одно дуже ризикованим", - зазначив кандидат біологічних наук Олег Китаєв.
У Криму почало стрімко міліти Білогірське водосховище - найбільше на півострові. Одна з причин - підвищена потреба східного Криму у питній воді.
Коментарі