пʼятниця, 28 лютого 2020 01:35

Євросоюз зробив чергову заяву щодо анексії Криму

Євросоюз зробив чергову заяву щодо анексії Криму
Євросоюз: Ми ніколи не визнаємо анексію Криму. Фото: 112

Євросоюз не визнає анексію Криму і підтримує обмежувальні заходи щодо Росії.

"Цей акт, якого ми не визнаємо і ніколи не визнаємо, є повним порушенням міжнародного права та наших спільних зобов'язань і принципів. Це серйозно відбилося на заснованому на правилах міжнародному правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет усіх держав. І це продовжує загрожувати міжнародній безпеці. З цієї причини ЄС засуджує незаконну анексію та повторює, що ми залишаємося цілковито відданими втіленню політики її невизнання, в тому числі шляхом обмежувальних заходів", - наголошується у заяві Євросоюзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

У Євросоюзі зазначили, що протягом шести років спостерігають за тим, як "Росія різними способами форсує інтеграцію незаконно анексованого Криму". Своїм військовим діям РФ намагалася надати видимість законності шляхом незаконного референдуму, який був кричущим порушенням Конституції України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції все-таки діють: у Криму визнали провал із промисловістю

"Ми глибоко занепокоєні тим, як Росія посилено веде мілітаризацію Кримського півострова. Це продовжує впливати на ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні та за його межами. Ми засуджуємо будівництво Керченського мосту, що відбулося без згоди України, і закликаємо Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до та з Азовського моря відповідно до міжнародного права", - заявляють у ЄС.

20 червня 2019 року ЄС ухвалив рішення на рік продовжити санкції проти Росії за анексію українського Криму. У жовтні 2019 року в Євросоюзі заявили, що не мають наміру знімати економічні санкції з РФ. 28 січня Євросоюз розширив санкції проти Росії за анексію Криму. Під міжнародні штрафи потрапили ті, хто допомагав проводити "вибори" на півострові у вересні 2019 року.

Зараз ви читаєте новину «Євросоюз зробив чергову заяву щодо анексії Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 11170
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути