Кримські абітурієнти віддають перевагу українським університетам, а не російським.
Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей "V Міжнародного форуму "Окупований Крим: 5 років опору", пише Укринформ.
"Для нас дорога кожна дитина, яка лишилася в окупованому Криму. І міністерство робить все можливе для того, щоб забрати їх звідтіля чи дати їм наш український зміст, який був до того часу і який зараз є в наших школах", - зауважив він.
З його слів уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів таким чином, щоб кримські діти мали можливість закінчити українську школу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Криму потрібно дати автономію" - депутат Європарламенту
Для цього в міністерстві освіти реформували програму міжнародної української школи, в якій вчаться діти трудових мігрантів.
"Є певна статистика, яка свідчить, що впродовж 3-х років — з 2015 по 2018 роки — в цій школі навчалось 611 учнів, отримали атестат про повну загальну середню освіту 114 учнів, свідоцтво про загальну середню освіту отримали 87 учнів. Ми розуміємо, що сайт, через який працює міжнародна українська школа, може відслідковуватись і це певний ризик", - додає Хобзей.
Перший заступник зауважив, що уряд спільно з платформами "Прометеус" та ЕдЕра" розробили програму для вступу кримчан.
США зацікавлені в продовженні перемовин, але ніколи не визнають анексії Криму Росією.
Про це заявив представник Держдепартаменту США з питань України Курт Уолкер, йдеться в прямому ефірі V Міжнародного форуму "Захоплений Крим: 5 років опору".
Коментарі