У Криму люди бояться говорити під запис, навіть якщо вони підтримували анексію півострова та є прибічниками Володимира Путіна.
Про це розповів Лусіан Кім, кореспондент Національного громадського радіо Сполучених Штатів Америки NPR. Він нещодавно відвідав Крим, повідомляє "Голос Америки". Та зазначив: "Основна скарга, яку я чув практично від усіх, з ким розмовляв, це те, що немає роботи, ціни зросли вдвічі через те, що припинилось наземне сполучення з Україною. Один водій мені навіть сказав, що хабарі зросли вдвічі".
А також помітив, що невиконання Путіним обіцянок економічного покращення життя в Криму викликає розчарування у населення. Сказав, що спілкувався з хлопцем з Сімферополя, який підтримав незаконний референдум, але зараз дуже розчарований і хоче поїхати: "Йому не подобається нестача політичної свободи, нестача економічних можливостей, але він у меншості".
Підкреслює, що більшість кримчан підтримували анексію і продовжують підтримувати її: "Люди говорили мені, що в Україні було б гірше, адже вона може бути достатньо нефункціональною, або вони дивляться на війну у Східній Україні і говорять: "хоч цього у нас немає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Криму збагнули помилку і хочуть повернутися до України
Окрім того, Кім наголосив, що навіть критики анексії кажуть, що не все так погано і вказують на інвестиції до дитячих садків, шкіл, доріг та лікарень, електростанцій. Він зазначив, що "Крим – це проект престижу для Путіна" і особистість президента є важливим фактором: "Люди критикують рівень корупції, нестачу роботи, але, водночас, вони говорять, що готові голосувати за Путіна на виборах тому що він, як вони кажуть, "знову поєднав Крим з Росією, виконавши історичну місію".
Він впевнений, що Крим швидко не повернеться в Україну через "повну аполітичність населення".
Розгортання в анексованому Криму російських зенітних ракетних систем С-400 "Тріумф" може сприяти наступальним діям РФ зі сторони Чорного моря.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на анонімного військового чиновника США.
Коментарі
1