З такою схемою злочину київські оперативники ще не зустрічалися. Молоді люди замовляли в інтернет-магазинах найдорожчі моделі мобільних телефонів. Коли кур"єри привозили товар за названою замовниками адресою, на них уже чекали. Далі били, грабували, забирали товар.
Двох молодих грабіжників затримали 15 березня.
— Цю схему злочину вигадав затриманий 22-річний киянин Роман Силенко. Він був раніше засуджений за крадіжку. У 2005 році Романа звільнили, й він рік гуляв на волі, — розповів "ГПУ" оперуповноважений Дарницького відділу міліції Валерій Василевський, 25 років.
Батьки затриманого Романа — приватні підприємці. Міліціонери кажуть, що ті ні в чому синові не відмовляли. Після того як хлопця звільнили з тюрми, відразу ж купили йому комп"ютер — щоб зменшити "негативний вплив вулиці". А заодно й показати нові горизонти для розвитку.
Роман деякий час освоював комп"ютер. Потім натрапив у мережі на київські інтернет-магазини, почав вивчати їхній асортимент. Одного вечора зрозумів, як можна відібрати в них дорогий товар.
Лише після одного нападу на кур"єра гопники заробили 6 тисяч гривень
— Попередній строк Роман відсидів в Ізяславський тюрмі. Туди закривають найсправжнісіньких "ворів". Я думаю, вони й навчили Романа таких схем злочинності. Раніше досвідчені бандити приблизно так само оббирали листонош, — вважає Валерій Василевський.
Роман, кажуть міліціонери, не надто фізично розвинений чоловік. Тому він взяв собі в напарники однолітка, 22-річного Валентина Дубіна, теж судимого. З ним вони знайомі з дитинства. Валентин — високий і міцний молодик, у школі його всі боялися. Ще за якийсь час Роман і Валентин спеціально для грабежів купили пневматичний пістолет. Окрім того, Валентин постійно носив із собою ніж.
— Вони телефонували в інтернет-магазини з одного й того ж мобільного, користувалися при тому виключно стартовим пакетом "Life". Замовляли дорогі телефони, називали адресу, просили, щоб їх підвезли між 16.00 і 18.00. Кур"єр заходив у вказаний під"їзд, там на нього вже чекали. Питали, чи приніс телефони. Відразу ж били рукояткою пістолета по голові, зв"язували, рот заклеювали скотчем. Робили це, щоб був час для втечі, — розповідає схему нападу Валерій Василевський.
Уперше грабіжники напали на кур"єра 21 лютого у під"їзді будинку на Харківському шосе, 168д. Замовлення у той день привіз Євген Горський, 31 рік. Його чекали на шостому поверсі. Чоловіка сильно побили, відібрали два мобільні телефони, золоту обручку, печатку, CD-плеєр і документи. Коли грабіжники пішли збувати здобич, Євген знайшов загублену нападниками обойму з пістолета. Він звернувся в міліцію й повідомив усе, що знав. Передав оперативникам і обойму.
Магазини відмовилися співпрацювати з міліцією
Грабіжники встигли зробити три вдалі напади. Дорогі телефони (один з них, моделі "Нокія" Н90, коштував $650) постійно продавали на радіоринку на Караваєвих Дачах. Лише після одного нападу на кур"єра гопники заробили 6 тис. грн.
Міліція вирахувала нападників через мобільний телефон, з якого вони замовляли товар. Оперативники перевірили всі замовлення, які надійшли до інтернет-магазину в день грабежу. Їх було чотири. У трьох випадках товар замовляли дівчата. Останній номер мобільного належав нашим знайомим.
— Роман напевне відчував, що міліція вийшла на нього. Він перестав жити в батьків, заходив лише вранці — помитися і поїсти. В душі ми його й заарештували, — каже міліціонер.
Єдине, що дивувало оперативників: усі три міські інтернет-магазини, на чиїх кур"єрів нападали, категорично відмовилися співпрацювати з міліцією.
Коментарі