У Києві засвітили головну ялинку країни. Традиційно її встановили у центрі міста на Софійській площі. Цьогоріч відкриття локації перенесли на 18 грудня. Раніше дійство проводили на День святого Миколая, 19 числа.
Новорічна ялинка у довжину 31 метр. Її прикрасили різнокольоровими гірляндами та більше ніж 20 тис. іграшок. Головною прикрасою став найбільший у Європі вертеп, який розмістили під деревом. Він складається з фігур Святого сімейства, пастушків, царів, янголів і колядників.
Представники КМДА кажуть, що спробували створити "магніт для іноземців та гостей з різних областей України".
Кореспондентка Gazeta.ua побувала на відкритті ялинки та поспілкувалася із людьми, які прийшли на свято.
Дорогою до головної ялинки країни здалеку чути новорічну музику, людський гамір та дитячі крики. Дерево традиційно встановили на площі навпроти Софійського храму. Вже о 16:30 крізь натовп важко пробратися. Подивитися на засвічення святкового дерева прийшли кияни та гості столиці з різних регіонів країни. На площі відчувається запах глінтвейну з прянощами. Це нині найпопулярніший напій.
- Абалдєть, як красіво. Ставай отут, фотографуй знизу, - каже хлопцеві дівчина у білому пуховику до підлоги. Стоїть біля ялинки.
Вона штучна, всипана золотистими та червоними іграшками. Прикрашена кількома шарами гірлянд помаранчевого, білого, жовтого, червоного та холодного відтінку. На верхівку дерева встановили золоту осяйну зірку, від якої серпанком спускаються мереживні кулі різного діаметру. Під ними шатром світяться жовті новорічні вогні. В основі композиції - найбільший у Європі вертеп присвячений народженню Ісуса у Віфлеємі. Біблійні фігури поставили у підніжжя дерева. Навколо ялинки встановили святкові декорації з хвойних дерев та гірлянд.
Біля дерев'яних наметів стають у чергу за гарячими напоями. Кава та какао тут коштують близько 50 грн. Поїсти можна хот-доги або французькі млинці за 100 грн. Для дітей продають нагетси та картоплю фрі. Найпопулярніший тут глінтвейн. Малиновий, гранатовий імбирний або безалкогольний коштує від 90 грн.
- Минулого року ми разом зі святим Миколаєм засвічували ялику, але сьогодні його не буде, - на сцені у мікрофон звертається до глядачів міський голова столиці Віталій Кличко. На засвічення ялинки прийшов у джинсах, білому светрі та синій куртці. - Він буде завтра - і ви можете приходити загадувати свої бажання. Ми всі сьогодні чекаємо на диво і сподіваємося, що наступний рік буде кращим, ніж попередній. Варто згадати тих, хто не може бути присутнім на святі, а захищає на сході нашу країну та робить все, щоб над нами було мирне небо. Побажаємо їм сили та духу. Можемо сказати Росії, що ми не хочемо бути в Російській імперії, ми бачимо наше майбутнє у великій європейській родині. Запалимо нашу ялинку і сподіваємося, що вона стане однією з найкращих у світі.
Ми бачимо наше майбутнє у великій європейській родині
- Десять, дев'ять, вісім, - починає зворотній відлік ведучий свята і за кілька секунд на площі засвічуються вогні та святкові декорації. Однак ялинку поки не підсвічують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський гуляв на новорічній локації - його "зловив" журналіст
Переривають церемонію для виступу фігуристки Єлизавети Гаєвської на ковзанці, яку встановили навколо пам'ятника Богдану Хмельницькому. Побачити видовище можуть тільки телеглядачі та люди, що стоять найближче до інсталяції.
- П'ять, чотири, - продовжує після виступу Кличко. - Три, два, один - натискає на червону кнопку та враз ошатне дерево спалахує тисячами вогників.
Вигуки людей та гучні оплески лунають звідусіль.
- Це найкраща ялинка за всі роки, - мовить чоловік поруч у натовпі своїй сім'ї.
- Мені подобається зірка, - каже дівчинка років п'яти та поспішає за мамою ближче до дерева.
Люди розсіюються площею. Зігріватися стають під спеціальні навіси з обігрівачами, місця вистачає не для всіх.
- Проводжаємо 2021 рік тут, - розповідає 45-річна Олена з склянкою глінтвейну у руках. Спостерігають за дійством від намету з напоями. На відкриття приїхали з села під Києвом. - Добре, що він закінчився.
Вчителі не будуть судитися, бо в них немає грошей
Жінка працює вчителем. Важко пережили карантинні обмеження, зізнається.
- До дистанційного навчання вже адаптувалися, але примусова вакцинація далася складно. Не хотіла вакцинуватися, тому мусила місяць посидіти дома без роботи. Нікого не звільняли, але виходу не було. Казав один адвокат: "Вчителі не будуть судитися, бо в них немає грошей".
Для відвідувачів встановили відому з реклами Coca-Cola вантажівку. За QR-кодом кожен може залишити побажання у чаті та отримати від ельфа подарунок - пляшку лимонаду, м'яку іграшку чи залізну машинку.
Неподалік за наметами стоїть пара. Дивляться на новорічну казку, пошепки щось говорять та цілуються.
За 30 лет все поменялось в худшую сторону
- Классная елка, яркая, дарит новогоднее настроение, - каже 30-річна Марина Марченко у фіолетовій короткій куртці. - Пусть уже уходит этот год. Много перемен у меня, как в личной жизни, так и вообще. Нашла себя и поняла, что в 30 жизнь только начинается, как и у моей одногодки - Украины. Я родилась в стране, которой не существовало. За 30 лет, я вам так скажу, все поменялось в худшую сторону. Хоть родители и возмущаются, но нам тоже тяжело добиватся своих целей и финансов. У страны, как всегда, нет денег. Люди виноваты, что мы идем за стадом. Зеленский кричал, что он сделает все лучше, но стал, как все. Я за Януковича. Он пи*дил, как и все, но давал жить людям. Не скрывал того, какой он.
- Концерты на новый год были бесплатные, - долучається до розмови Віктор, хлопець Марини. - Туалеты тоже, а сейчас по 10 гривен. За праздник все должны платить.
Під гру скрипки люди танцюють повільні танці, на руках тримають дітей. Щойно прийшли на святкову локацію 53-річна Ірина з чоловіком. Приїхали відпочити від складного року.
- У сина дистанційне навчання. Через коронавірус обстановка важка. Мало дітей можуть змусити себе вчитися вдома. Немає зацікавленості, а освіта - це головне, - каже жінка. - Але попри це, попри війну, Україна розвивається. Подивіться, які технології у нас!. А наша "Дія"? Сьогодні їхала тролейбусом з периферії, без мобільного додатку вже й не можна купити квиток.
- Ага, а пенсіонерам як їхати, бабушкам тим, старому мужчині. Хіба в них є ті телефони?, - перебиває чоловік Ірини.
Під клумбами люди дістають із пакетів пляшки з алкоголем та їжу, яку привезли з собою. Розливають у чарки та промовляють тости.
Навпроти ялинки встановили дитячу карусель з кониками та візками. На атракціоні можна покататися за 100 грн, для пенсіонерів, багатодітних сімей та учасників бойових дій знижка 50 грн.
60-річний Олександр Бєляков з донькою 32-річною Марією переїхали у столицю з Луганщини після початку війни на Донбасі. 2021 рік вважають кращим, ніж 2014-й.
- Если сравнивать с тем годом, то да – этот лучший, - каже Олександр і застібає комір на картатій сорочці під курткою. - Тогда было настолько все плохо, а сейчас все хорошо. У нас есть работа и зарплата, хоть и не такая, как хотелось бы. Занимаюсь не тем, о чем мечтал.
У людей немає на чому сидіть, а вони строять ці дороги
За професією він архітектор, пояснює донька. Хотів проєктувати будинки.
- А я в Кировоградской области занимаюсь перепланировкой населенных пунктов. И то, что 30-40 лет назад сделали, то ничего не меняли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрзалізниця призначила додаткові потяги на новорічні свята
Сім'я не знає, чи повернуться на батьківщину. Однак переїжджати з країни не хочуть і від початку були проти агресії Росії.
- Чим запам'ятався 2021 рік? - питаю.
- Вразили наші політики і шо вони витворяють, - відповідає чоловік. Як їх на службу принімають - ні громадянства, ні мови. Вони переплутали, куди прийшли на роботу. Не вміють себе вести. У людей немає на чому сидіть, а вони строять ці дороги, ці мости.
- Большой ошибкой еще было отдать деньги из ковидного фонда на строительство дорог. Это наибольший провал, не стоило этого делать, - додає Марія. - Главное, что все начали вакцинироваться и стало спокойней. Сначала тоже боялась делать прививку, но почитала, посмотрела информацию и успокоилась. Пап, нам надо уже идти поскорее, - відволікається жінка та бере тата під руку.
Близько 20:00 на Софійській площі збирається все більше народу. Дрібний сніг падає на шапки людей та вкриває купол храму. Від морозу німіють пальці. Під залізним парканом з широко відритими очима на ковзанку дивляться діти.
НОВОРІЧНЕ МІСТЕЧКО ПРАЦЮВАТИМЕ БЕЗ ВИХІДНИХ
Новорічне містечко та святкові локації працюватимуть без вихідних до 16 січня 2022 року. На Володимирському проїзді працюватиме ярмаркове містечко. До нього вестимуть чотири прикрашені арки.
Святкові ялинки встановлять ще в 10 районах Києва. На Контрактовій площі відкриють різдвяну локацію "Різдво на Подолі". Для гостей підготували ковзанку, велику снігову гірку, атракціони та резиденцію святого Миколая.
Коментарі