Ексклюзиви
Пʼятниця, 29 жовтня 2021 15:41

Закон "слуг" про столицю веде до кризи місцевого самоврядування - екснардеп Кривошея

Закон "слуг" про столицю веде до кризи місцевого самоврядування - екснардеп Кривошея
Екснардеп Геннадій Кривошея: "Законопроект про столицю почав провалюватися на перших хвилинах обговорення з громадськістю". Фото: Слово і Діло

Закон про столицю від "Слуг народу" провалився під час обговорення з громадськістю.

Про це написав депутат VIII скликання Геннадій Кривошея, підводячи підсумки зустрічі.

Він наголосив на тому, що цей закон призведе до кризи місцевого самоврядування у столиці.

"Відразу скажу, що законопроект про столицю почав провалюватися на перших хвилинах обговорення з громадськістю та експертами. Так чи інакше залишається цілий ряд проблемних питань, які потребують вирішення. І на які сьогодні поки не має чітких відповідей. Чому в законопроєкті не передбачено повернення в бюджету громади 60% податку на доходи фізичних осіб для розвитку Києва? (сьогодні Київ отримує 40%). Це досить важливе питання, адже це мільярди за які можна було б розвивати місто, розбудовувати інфраструктуру і т.п", - написав Кривошея.

Він зазначив, що представники влади провели зустріч вже після того, як законопроєкт був погоджений комітетом до другого читання, тому навряд чи це було реальне обговорення.

Кривошея наголосив на тому, що закон у нинішній редакції призведе до того, що місто може отримати двовладдя, а це може призвести до кризи місцевого самоврядування.

"Проектом закону запроваджується перехідний період 6 місяців за який з'явиться "префект" - новий голова КМДА. Однак голови РДА залишаються при своїх повноваженнях, до моменту створення районних виконкомів. Законопроектом не визначено чіткі строки, коли мають бути проведені перші (чи чергові) вибори до районних рад, а отже і не зрозуміло коли з'являться виконкоми цих рад. Отже, райдержадміністрації будуть собі працювати під контролем префекта і надалі ділити місцеві бюджети? Це лише дає підстави "завалити" процес проведення децентралізації місцевої влади в Києві і як мені здається взагалі "похоронити" ідею з відновленням районних рад. Такого звичайно допустити не можна", - підсумував політик.

Він закликав владу відкинути політичні амбіції заради інтересів киян і не ухвалювати закон.

Закон о столице от "Слуг народа" провалился при обсуждении с общественностью. Об этом написал депутат VIII созыва Кривошея, подводя итоги встречи. Он отметил, что этот закон приведет к кризису местного самоуправления в столице.

"Сразу скажу, что законопроект о столице начал проваливаться на первых минутах обсуждения с общественностью и экспертами. Так или иначе, остается целый ряд проблемных вопросов, требующих решения. И на которые сегодня пока нет четких ответов. Почему в законопроекте не предусмотрено возвращение в бюджет громады 60% налога на доходы физических лиц для развития Киева? (сегодня Киев получает 40%). Это достаточно важный вопрос, ведь это миллиарды, за которые можно было бы развивать город, перестраивать инфраструктуру и т.п", - написал Кривошея.

Он отметил, что представители власти провели встречу уже после того, как законопроект был согласован комитетом ко второму чтению, поэтому вряд ли это было реальным обсуждением.

Кривошея отметил, что закон в нынешней редакции приведет к тому, что город может получить двоевластие, а это может привести к кризису местного самоуправления.

"Проектом закона вводится переходный период 6 месяцев, за который появится "префект" - новый глава КГГА. Однако главы РГА остаются при своих полномочиях до момента создания районных исполкомов. Законопроектом не определены четкие сроки, когда должны быть проведены первые (или очередные) выборы в районные советы, а значит, и не понятно, когда появятся исполкомы этих советов. Итак, райгосадминистрации будут себе работать под контролем префекта и дальше делить местные бюджеты? Это лишь дает основания "завалить" процесс проведения децентрализации местных властей в Киеве и как мне кажется вообще "похоронить" идею с восстановлением районных советов. Такого, конечно, допустить нельзя", - подытожил политик.

Он призвал власти отвергнуть политические амбиции ради интересов киевлян и не принимать закон.

Зараз ви читаєте новину «Закон "слуг" про столицю веде до кризи місцевого самоврядування - екснардеп Кривошея». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7135
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути