Купуючи квартиру за Києвом, потенційний покупець ризикує зіткнутися з багатьма новими для себе житловими і побутовими проблемами, заплативши при цьому практично ті самі гроші, що й за столичну нерухомість. Подібна ситуація склалася через поширені омани, якими часто користуються оператори ринку периферійної нерухомості, про уявну дешевизну життя за Києвом. Про це йдеться в матеріалі "Підводні камені при покупці житла в передмісті", який вийшов у виданні "Факти" від 28 квітня 2017 року.
Автор матеріалу пише, що в столиці ціни стартують від 15 тисяч гривень, а середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя і містах-сателітах Києва коливається в межах 11900-14200 гривень за квадратний метр. Подібна різниця просто не в змозі покрити всіх ризиків, які несе в собі периферійна нерухомість.
"Ризики при покупці заміської нерухомості виникають ще на початковому етапі через відсутність механізму контролю надійності компанії-забудовника і/або новобудови. Відповіді на питання про дотримання будівельних норм і дає Містобудівний кадастр відповідного регіону", - йдеться в статті.
У Києві Містобудівний кадастр діє більше двох років. Будь-хто може перевірити надійність житлового комплексу за кілька хвилин. В області ж такої можливості немає.
"Щоб зменшити ризики, убезпечити себе від афер в процесі покупки нерухомості, розумно звертатися до надійних, перевірених забудовників. У столиці вибір зробити просто серед кількох ключових лідерів, мова йде про Київміськбуд, Укрбуд, UDP, "К.А.Н. Девелопмент", "Інтергал-Буд". Їх багаторічна діяльність на ринку, авторитет і високі репутаційні ризики гарантують виконання взятих зобов'язань. Саме на ці компанії припадає понад половина всіх будівельних проектів", - пише журналіст.
Забудовники в передмісті - це переважно дрібні регіональні компанії, провідні один-два проекти. Природно, їм не так важлива репутація, їх завдання - забудова з метою моментального заробітку з максимальним прибутком. У матеріалі це називається однією з причин численних будівельних афер у Київській області.
Автор статті, ґрунтуючись на даних експертів, приходить до висновку, що надійніше купувати квартиру все ж у столиці.
Коментарі