Ексклюзиви
Вівторок, 25 червня 2019 09:00

В боротьбі з корупцією допоможе смартфон

Наприкінці тижня в рамках Форуму "Пульс України" керівник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської ради Юрій Назаров представив близько 40 проектів з безпеки, транспорту, медицини, комунальних послуг та електронного урядування. Ці проекти дозволяють зробити життя киян комфортнішим, слідкувати за роботою влади, надходженнями та витратами з міського бюджету, допомагають в боротьбі з корупцією та бездіяльністю чиновників тощо. Для цього киянам лише потрібно скористатись смартфоном.

  В Києві працюють технології, з допомогою яких кожен може змусити працювати чиновника і викрити корупціонера
В Києві працюють технології, з допомогою яких кожен може змусити працювати чиновника і викрити корупціонера

"Наприклад, якщо в школі пропонують здати гроші на ремонт даху, то завдяки відкритому доступу до витрат управління освіти, з телефону можна побачити, що на дах вже виділені кошти із міського бюджету. Також можна надіслати фото і скаргу на не вивезене сміття чи іншу бездіяльність ЖЕКів у службу мера. Щодня туди надходить біля 4 тисяч скарг",- розповів Юрій Назаров, керівник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської ради.

Проекти впроваджені в рамках платформи "Київ смарт сіті". Завдяки їй кияни також можуть взяти участь у розподілі бюджету, запропонувати власний проект для покращення життя в місті. А також через голосування на сайті вплинути на рішення мерії чи змусити її зробити конкретні справи.

"Такі можливості забезпечують демократичний розвиток суспільства. Це розвивають та впроваджують в усіх містах світу. Адже саме міста є рушійною силою економічного процвітання і політичного прогресу, життєвими центрами демократії" ,- зазначив Юрій Назаров під час Форуму "Пульс України".

Цьогорічна тема Форуму: "Наші міста - наше майбутнє". Він відбувався в рамках проекту "Центр вивчення демократії". Організували Форум Німецько-Польсько-Українське товариство у співпраці з Європейсько-Українським центром молодіжної політики при фінансовій підтримці Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Завдання Форуму - об'єднати ідейних людей різних професій задля випрацювання кращих моделей розвитку суспільства. Лідерами серед них називають айті спільноту.

"Зараз на гребені розвитку цивілізації знаходяться айті спільноти і стартапери. Саме вони розробляють новітні технології і впроваджують їх у життя. Вони рухають суспільство. Тому ми намагаємось максимальну залучити громаду та її прогресивні ідеї для розбудови міста, а також об'єднати владу й бізнес Києва",- продовжує Юрій Назаров.

  В Києві працюють технології, з допомогою яких кожен може змусити працювати чиновника і викрити корупціонера
В Києві працюють технології, з допомогою яких кожен може змусити працювати чиновника і викрити корупціонера

Саме завдяки стартапам та айті розробкам для киян стали доступні сервіси контролю за роботою влади та участі в побудові міста. Також вони покращили якість життя містян. Зокрема, працює кабінет киянина, де в одному вікні через смартфон можна сплатити всі комунальні послуги, проголосувати за міський бюджет, подати петицію чи скаргу. Також запровадили електронні записи до лікаря. А відкритий електронний запис в дитсадок прибирає можливі корупційні схеми.

Зараз ви читаєте новину «В боротьбі з корупцією допоможе смартфон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6725
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути