У переході на Майдані Незалежності зараз встановлюють четвертий підйомник для інвалідів.
— Усього їх буде там вісім, — сказала "ГПУ" Галина Козиренко, начальник відділу маркетингу заводу ім. Артема. — Це дуже складне обладнання, наші конструктори його самі розробляли.
У столиці вже обладнано 20 підйомників для інвалідів — у переходах на проспектах Гагаріна, Возз"єднання, на станціях метро Бориспільська та Вирлиця. Незабаром вони з"являться на Лісовій і Дарниці. Конструктори заводу зараз проектують підйомники для під"їздів житлових будинків.
— Хтось поламав кілька механізмів, установлених на проспекті Возз"єднання. Тому ми переробили цю конструкцію, додали спеціальні щити, аби захистити їх від вандалів. Інвалідові, щоб піднятися або спуститися, потрібно натиснути на спеціальну кнопку. Далі за викликом має прийти людина, яка допоможе, — розповідає Галина Козиренко.
Інвалід Юрій Кузьмін, 35 років, житель Березняків, підйомниками розчарований.
— Я напевне не потраплю на Майдан, аби випробувати ці нові підйомники. Поясню чому. Розумію, що коштують вони дорого. Може й хороші, але можливості перевірити їх у мене не було, — каже "ГПУ" Юрій. — Установили підйомники у підземних переходах на Возз"єднання два роки тому. Частину відразу ж поламали. Користуватися ними самотужки неможливо. Знайома казала, що на Харківському шосе в переході сидить працівник, який повинен допомагати інвалідам. Мені це здається малоймовірним.
В управлінні праці та соцзахисту Дніпровської РДА "ГПУ" сказали, що підйомники мають обслуговувати служби, які встановлювали конструкції.
— Де ми візьмемо стільки людей на кожен перехід? Хай інваліди просять перехожих, аби їм допомогли, — відрізала Тетяна Семенець, начальник відділу пільг інвалідам війни та праці.
Хто саме допомагатиме інвалідам спускатися та підніматися на підйомниках Майдану, "ГПУ" дізнатися так і не вдалося.
Коментарі