На початок квітня 2018 року в Києві перейменували 260 з 2763 вулиць. Тобто кожну десяту.
Про це написав депутат Київради Олександр Пабат у Facebook.
Також демонтували понад 50 об'єктів, які потрапили під Закон про декомунізацію.
"До списку з 47 пам'ятників і пам'ятних знаків, демонтованих у чотирьох районах столиці з абсолютним лідерством Печерського району, додалися 17 об'єктів у Шевченківському районі, вісім демонтованих службами Дніпровської РДА пам'ятних дощок особам, тим чи іншим чином причетним до голодомору 1932-1933 років, а також пам'ятники Леніну з території підприємств Святошинського району. Демонтовані дошки утилізували через численні ушкодження при знесенні. Інформації, де знаходяться ті "святошинські Леніни" в КМДА немає. До речі, Печерська районна адміністрація весь демонтований скарб передала в Державний музей авіації", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декомунізація продовжується: у Києві може з'явитися вулиця Кубанської України
З різних причин досі не демонтовані:
Пам'ятник екіпажу бронепоїзда "Таращанець" (Дарницький район). Встановлений на місці загибелі екіпажу і є пам'ятником історії національного значення, має охоронний статус.
Скульптурна композиція воїнам-визволителям (Оболонський район). Тут демонтували окремі елементи і встановили український прапор.
Два об'єкти в Солом'янському районі: барельєф на станції метро Вокзальна, бюст Кудряшову на території Київського вищого професійного училища залізничного транспорту.
Шевченківський район представлений: прикритим Леніним на станції метро Театральна (демонтаж вимагає проектного рішення), пам'ятником Щорсу, бюстом Артема по вул. О.Теліги, бюстом Чкалова по вул. Олеся Гончара, пам'ятником Кирпоносу в сквері по вул. Кирпоноса.
У Києві можуть запровадити мораторій на перейменовування вулиць на 7 років. Секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що процес декомунізації в столиці практично завершено.
Коментарі