Через сильні морози і товсту кригу рибі не вистачає кисню у воді. Щоб мешканці київських озер не задихнулися, рибалки пропонують робити ополонки.
За словами фахівців, якщо терміново не вжити заходів, втрати будуть обчислюватися десятками тонн.
"У подібних явищах спостерігається певна циклічність - вони відбуваються раз на десять років. Останній такий мор закінчився загибеллю близько 35 тонн риби. Причина банальна - товстий шар криги та 20-сантиметрова шапка снігу перекривають доступ сонячного світла і кисню у воду. На дні припиняється процес фотосинтезу, водорості починають гнити, виділяючи небезпечні гази: метан, сірководень, вуглекислий газ. Риба просто задихається. В особливій небезпеці Київське водосховище", - розповів Ігор Тихолаз, керівник оперативного штабу по боротьбі із задухою Київдержрибоохорони.
За словами Тихолаза, така ж проблема існує на інших водоймах, у тому числі і на озерах, затоках Києва.
Щоб врятувати становище, рибалки на Київському водосховищі кілька днів тому почали рубати ополонки. У них вставляють снопи з очерету, щоб проходило повітря. Криголам пройти не може, він перебуває в річпорту Києва і через шлюзи не пройде, тому в операції беруть участь добровольці, рибоохорона, МНС, рибалки.
Зараз на Київському водосховищі працюють 11 команд добровольців з 20-50 осіб.
"Що стосується ситуації в столиці, то тут трохи простіше. На Десні та Дніпрі залишаються відкритими ділянки води. На невеликих водоймах все залежить від рибалок. Ми просимо народ свердлити ополонки, а після лову риби вставляти в них очерет", - сказав Тихолаз.
Тих, хто вирішив внести свій внесок у захист природи, в рибінспекції просять телефонувати за номером (067) 322-90-04.
Комсомольская правда в Украине
Коментарі