Національний заповідник "Софія Київська" у Києві відновив свою роботу. Запрошують на фортепіанні концерти в галереї "Хлібня".
Національний заповідник працює з вівторка по неділю, повідомили в пресслужбі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київські музеї відновили роботу - які відкриті, скільки коштує квиток
На території "Софії Київської" працюють такі музеї:
- Софійський собор XI ст.;
- Будинок митрополита XVIII ст.;
- Трапезна (Тепла Софія) XVIII ст.;
- Брама Заборовського XVIII ст.;
- Хлібня (Консисторія) XVIII-XIX ст.
11 червня у галерею запрошують на фортепіанні концерти - Євген Громов виступить з програмою "Франц Шуберт. Експромти".
На сьогодні Національний заповідник "Софія Київська" - це музейний комплекс, який об'єднує 77 пам'яток архітектури. Фондові колекції заповідника нараховують понад 80 тис. експонатів. Це археологічні колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, унікальні архітектурні проекти різних років, велика колекція фотоматеріалів тощо.
Що включає заповідник
Софійський собор - зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. - 260 кв. м мозаїк і 3 тис. кв. м фресок. Вони є шедеврами світового мистецтва.
Будинок митрополита - експозиція музею розповідає про життя і служіння Київських митрополитів, які мешкали і працювали тут у XVIIІ - на початку ХХ ст., висвітлює внесок в історію та культуру України особистостей, діяльність яких пов'язана з Будинком.
Працює також Андріївська церква - зберегла не тільки автентичні архітектурні форми, найбільший відсоток оздоблення екстер'єру, а й внутрішнє оздоблення, яке є зразком православного церковного інтер'єру стилю бароко.
У Трапезній експонується виставка "Перші Храми Києва". На ній можна ознайомитися з фрагментами мозаїчної підлоги з Десятинної церкви, гробницею, прикрашеною різьбленням ХІ-ХІІ ст., історією дослідження архітектурних пам'яток давнього Києва тощо.
Сучасна Брама Заборовського - це відбудована під час реставраційних робіт у 2007-2009 роках будівля з автентичним західним фасадом. Розташована паралельно західному фасаду Будинку митрополита вона формує з ним митрополичий двір.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого російські війська пошкодили або знищили 113 церков.
Коментарі