Рівно три роки тому (6 квітня 2003 року) з оглядового майданчика монумента Батьківщини-матері в Музеї Великої Вітчизняної війни стрибнув 20-річний хлопець. Його особу так і не встановили.
На ньому був дуже пристойний, кажуть, навіть дорогий одяг. Жодних документів при собі самогубця не мав. У кишенях знайшли тільки ґудзик, 13 грн і чек за екскурсію на 50 грн.
Нічого особливого не може додати й екскурсовод Віталій Ґедзь, 26 років. Того дня він супроводжував хлопця. Вони піднялися нагору ліфтом усередині монумента. Потім драбиною — на верх щита Батьківщини-матері. Коли дійшли до крайньої точки, екскурсовод побачив, як хлопець розстібнув страхувальні ремені. Підійшов до нього, застібнув лямки, пригрозивши зняти з екскурсії. Як тільки Віталій відвернувся, хлопець знову відстібнувся, заліз на металевий бортик, розвів руки і стрибнув униз. Він пролетів 82 м.
Єдине, що залишилося по самогубці, — запис у книзі відвідувачів: "Плетень Р. Н.". Але міліція з"ясувала: це не його прізвище.
— Розіслані по Україні запити результату не дали, — каже начальник відділу у справах безвісти зниклих Печерського РУ Сергій Вуйчак, 38 років. — Залишається одна версія: самогубця приїхав у Київ з Росії чи Білорусі. Якби він був злочинцем, на нього розіслали б "орієнтировки". А вже мертвих ніхто шукати не хоче.
Минулого літа справа була близькою до завершення. У міліцію звернувся 27-річний киянин, у якого зник молодший брат. Одяг, вік, дата зникнення — всі прикмети збігалися. Але в самогубці не було родимки на правій щоці.
У Музеї ВВВ говорити про самогубство не хочуть. Оглядовий майданчик з тих пір для екскурсій закритий. Екскурсовод Віталій Ґедзь працює й досі.
Коментарі