Неділя, 07 лютого 2016 11:10

Скільки коштує похорон у столиці

Скільки коштує похорон у столиці

Аби поховати у столиці близьку людину, треба викласти від 9 до 15 тисячі гривень. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла киянка Олена Климчук.

"Знайома у жовтні торік ховала діда, то похорон їм обійшовся у 15 тисяч гривень, - каже Олена. – А ми у вересні похоронили тітку. На похорон витратили 9 тисяч".

"Протягом останніх двох років тітка жила зі мною, - розповідає Климчук. - Не встигла я повідомити про смерть родичам, як мій телефон став розриватися від дзвінків ритуальних бюро. Пропонували безкоштовний катафалк і знижки на обід в ресторані, якщо зроблю з ними угоду. Не знаю, хто злив їм інформацію про нашу втрату: медики "швидкої", з моргу або міліції. Кажуть, їм платять за наводку 100 гривень за небіжчика".

За словами Климчук, місце на кладовищі шукати не довелося.

"Місце на цвинтарі тітка зайняла ще в 2008 році, коли ховала свого чоловіка, - пояснює Олена. - Вона навіть пам'ятник подвійний поставила. Наймали працівників кладовища, щоб тимчасово демонтували надгробок і викопали яму".

За гроші можна домовитися за місце на будь-якому цвинтарі. Про це розповідає В'ячеслав, працівник одного зі столичних бюро ритуальних послуг.

"На Лук'янівському і у Берківцях підхоронюють у могили родичів, які померли більше 20 років тому, - говорить В'ячеслав. - Місце на Байковому кладовищі коштує, як однокімнатна квартира. Такі оголошення навіть виставляють на сайтах із продажу нерухомості. До речі, довго вони не висять. За тиждень-два знаходиться покупець".

За законом, місце на кладовищі не можна купити чи взяти в оренду.

"Цвинтар перебуває у комунальній власності, а не приватній. Якщо купуєте могилу для себе, будьте готові до того, що без вашого відома там можуть поховати іншу людину. І нічого не докажете", - пояснює В'ячеслав.

Запитую, скільки коштує похорон у столиці.

"За транспортування тіла із дому до моргу треба заплатити від 300 гривень, - каже В'ячеслав. - Зберігання тіла покійного у холодильній камері (1 доба) – від 200 до 500 гривень. Труни коштують від 600 гривень до 50 тисяч. Вінки штучні – від 50 гривень, а з живих квітів – від 1,5 тисячі. Щоб обмили та одягнули покійного, треба заплатити 700-800 гривень. Катафалк і плечева бригада для транспортування гробу буде коштувати ще 1-1,2 тисячі".

Кремація у столиці коштує від 445 грн. Поминальний обід – від 150 до 500 грн за людину.

Зараз ви читаєте новину «Скільки коштує похорон у столиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6737
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути