У вівторок о сьомій ранку на перехресті Пейзажної алеї та пров. Десятинного виник черговий конфлікт між місцевими й забудовниками.
Останні пригнали на Пейзажну два автокрани й кілька вантажівок із бетонними плитами. Хотіли ними відгородити територію для новобудови. Повалили паркан, який звели активісти, аби відділити спірну територію.
— Зателефонували місцеві жителі, я приїхав туди десь о восьмій ранку. Ми блокували крани, які хотіли в"їхати на площадку. Я повис на одному, аби не впустити. Найманців-охоронців було зо тридцять. Один бив мене в живіт, кричав: "Что ты, как маленький, все равно будет по-нашему!" — згадує Артем Чапай, 26 років, активіст громадської ініціативи "Збережи Старий Київ".
Олександр Бобер, 62 роки, житель пров. Десятинного, вийшов зранку разом із 30-річним сином, аби відстояти парк.
— О 7.20 на алеї були вантажівки з плитами й бетономішалка. Інших ми не впустили. Заблокували вхід машинам, викликали міліцію, подзвонили в мерію. Це ті ж самі, що вирубили дерева. Бандити з сіл, їм забудовники платять по сто гривень на день, — каже Олександр Бобер.
2004-го Міністерство закордонних справ отримало дозвіл на будівництво 10-поверхівки на перетині цих вулиць. 2006 року місцеві домоглися його скасування. Справу розглядав Шевченківський суд. 12 вересня 2007-го містобудівна рада ухвалила попередній проект забудови. Планувалося, що тут житимуть працівники МЗС. На даху мали побудувати басейни. 12 грудня 2007-го екс-міністр Арсеній Яценюк відмінив своїм наказом повноваження фірми-забудовника АТ "Українське майно" керувати будівництвом.
З вересня місцеві жителі й активісти громадської ініціативи "Збережи Старий Київ" провели три акції протесту проти скандальної забудови.
Коментарі