У неділю після обіду до електронної ваги в овочевому відділі "Фуршету" на Великій Кільцевій, 4, вишиковуються черги. Кияни купують виноград киш-миш. Ціна така сама, що й на ринку — 8 грн/кг.
Ще рік-два тому люди намагалися не купувати у супермаркетах овочів та фруктів. По-перше, ціни були значно вищі за ринкові. По-друге, вибір такий собі. А по-третє — якість товару була непевна. За останній рік усе змінилося.
— Тепер я майже всі фрукти та овочі купую в супермаркетах — у "Фуршеті" на Великій Кільцевій, 4, або у "Великій Кишені" чи "Сільпо" на Гната Юри. Бо в супермаркетах — надійніше, — пояснює "ГПУ" пенсіонерка Алла Михайлова, 64 роки. — Я впевнена, що товар там перевірений. На ринку ж можуть підсунути все, що завгодно. Не кажу про те, що на трикілограмовій покупці можуть украсти півкілограма. А в маркеті все чесно — електронні ваги.
Навіть огірки для консервації жінка цієї осені брала в супермаркеті. На ринку Алла Василівна купує лише цибулю. Ще один "плюс" великих магазинів у тому, що там не треба стояти в чергах у дощ чи холод.
Киянка Наталія Шпаченко, 27 років, перестала купувати овочі й фрукти на ринках.
Навіть огірки для консервації жінка брала в супермаркеті
— Не хочу йти на ринок із маленькою дитиною: там штовханина й бруд, — каже Наталя.
Графік роботи ринків — це ще одна причина, через яку на них стали рідше робити покупки. Закриваються переважно о шостій-сьомій вечора. Мало хто з киян у такий час повертається з роботи. А супермаркети працюють до 23.00 або й цілодобово.
Утім, є багато людей, які й чути не хочуть про купівлю фруктів та овочів у супермаркетах. Кажуть, що не підуть купувати ці продукти в магазини, "навіть якщо ті працюватимуть біля під"їзду". Аргументують переважно так: фрукти й овочі в супермаркетах — неякісні, не українські, привезені з-за кордону. А значить — вирощені на пестицидах. Окрім того, запаковані в плівку, через що важко перевірити, свіжий товар чи ні. На ринку ж усе можна навіть взяти на пробу.
— Я довіряю тільки ринкам. Тут продають переважно свіжі продукти, щойно зібрані з городів, — впевнений Михайло Карпов, 49 років. — Поки до супермаркетів довезуть товар, він уже зав"яне або втратить товарний вигляд. Яблука й виноград на ринках завжди смачніші, бо вирощені без добрив. І головне — наші, українські. Ви дивіться: у "Фуршеті" навіть картоплю продають єгипетську. Можна подумати, що в Україні картопля перестала родити! Я й синові кажу, аби він купував овочі й фрукти на ринках. Але він їздить у "Сільпо".
Продавці в наметах, де торгують овочами й фруктами, зізнаються, що поволі втрачають клієнтів.
— Наші покупці — переважно бабушки й дєдушки, — каже продавець на ринку "Шлях", що на Борщагівці, Олександр Мельник, 52 роки.
— Особливо мало покупців, коли погана погода. Я бачу, що ціни в супермаркетах на овочі й фрукти майже не відрізняються від ринкових. Здається, ринки потрохи відживають.
Коментарі