неділя, 15 жовтня 2006 17:42

Ринки відживають

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Киянка Раїса Осипчук, 50 років (на фото ліворуч) купує овочі виключно на Житньому ринку. Маркетам не довіряє. На ринках, каже вона, покупець особисто спілкується з продавцем, тому можна отримати знижку
Киянка Раїса Осипчук, 50 років (на фото ліворуч) купує овочі виключно на Житньому ринку. Маркетам не довіряє. На ринках, каже вона, покупець особисто спілкується з продавцем, тому можна отримати знижку

У неділю після обіду до електронної ваги в овочевому відділі "Фуршету" на Великій Кільцевій, 4, вишиковуються черги. Кияни купують виноград киш-миш. Ціна така сама, що й на ринку — 8 грн/кг.

Ще рік-два тому люди намагалися не купувати у супермаркетах овочів та фруктів. По-перше, ціни були значно вищі за ринкові. По-друге, вибір такий собі. А по-третє — якість товару була непевна. За останній рік усе змінилося.

— Тепер я майже всі фрукти та овочі купую в супермаркетах — у "Фуршеті" на Великій Кільцевій, 4, або у "Великій Кишені" чи "Сільпо" на Гната Юри. Бо в супермаркетах — надійніше, — пояснює "ГПУ" пенсіонерка Алла Михайлова, 64 роки. — Я впевнена, що товар там перевірений. На ринку ж можуть підсунути все, що завгодно. Не кажу про те, що на трикілограмовій покупці можуть украсти півкілограма. А в маркеті все чесно — електронні ваги.

Навіть огірки для консервації жінка цієї осені брала в супермаркеті. На ринку Алла Василівна купує лише цибулю. Ще один "плюс" великих магазинів у тому, що там не треба стояти в чергах у дощ чи холод.

Киянка Наталія Шпаченко, 27 років, перестала купувати овочі й фрукти на ринках.

Навіть огірки для консервації жінка брала в супермаркеті

— Не хочу йти на ринок із маленькою дитиною: там штовханина й бруд, — каже Наталя.

Графік роботи ринків — це ще одна причина, через яку на них стали рідше робити покупки. Закриваються переважно о шостій-сьомій вечора. Мало хто з киян у такий час повертається з роботи. А супермаркети працюють до 23.00 або й цілодобово.

Утім, є багато людей, які й чути не хочуть про купівлю фруктів та овочів у супермаркетах. Кажуть, що не підуть купувати ці продукти в магазини, "навіть якщо ті працюватимуть біля під"їзду". Аргументують переважно так: фрукти й овочі в супермаркетах — неякісні, не українські, привезені з-за кордону. А значить — вирощені на пестицидах. Окрім того, запаковані в плівку, через що важко перевірити, свіжий товар чи ні. На ринку ж усе можна навіть взяти на пробу.

— Я довіряю тільки ринкам. Тут продають переважно свіжі продукти, щойно зібрані з городів, — впевнений Михайло Карпов, 49 років. — Поки до супермаркетів довезуть товар, він уже зав"яне або втратить товарний вигляд. Яблука й виноград на ринках завжди смачніші, бо вирощені без добрив. І головне — наші, українські. Ви дивіться: у "Фуршеті" навіть картоплю продають єгипетську. Можна подумати, що в Україні картопля перестала родити! Я й синові кажу, аби він купував овочі й фрукти на ринках. Але він їздить у "Сільпо".

Продавці в наметах, де торгують овочами й фруктами, зізнаються, що поволі втрачають клієнтів.

— Наші покупці — переважно бабушки й дєдушки, — каже продавець на ринку "Шлях", що на Борщагівці, Олександр Мельник, 52 роки.

— Особливо мало покупців, коли погана погода. Я бачу, що ціни в супермаркетах на овочі й фрукти майже не відрізняються від ринкових. Здається, ринки потрохи відживають.

Зараз ви читаєте новину «Ринки відживають». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути