"Тут збирають підписи на підтримку кінотеатру?" — питають двоє чоловіків, заходячи днями до кабінету адміністратора кінотеатру "Жовтень". Назар Мотрівський, 23 роки, та 22-річний Василь Косий із громадянської мережі "Опора". Кажуть, згрупують студентів, а ті допоможуть збирати підписи.
Не так давно керівництво "Жовтня" повідомило, що управління комунальної власності мерії продасть кінотеатр з аукціону. Аби цього не зробили, треба назбирати тисячу підписів.
Рік тому "Опора" відстояла магазин "Знання". Тоді зібрали 1,5 тис. підписів.
— "Жовтень" — успішний кінотеатр, його не треба ставити на комерційні рейки. Мені тут усе подобається. У залі "Аншлаг", де показують європейські фільми, взагалі круто. Ми, на жаль, підписатися не зможемо, бо я прописаний у Франківську, а він — у Черкасах. — Назар киває на Василя.
Контролер Євгенія Захарова, 52 роки, перевіряє квитки на вечірній сеанс фільму "Мама Мія". До зали заходять до 20 глядачів. Про підписи не питають.
— Працюю тут вісім років, є постійні відвідувачі. Вони виходять із зали, дякують. Вони й питали, де підписуватися. Сьогодні людей небагато, а у вихідні, буває, стільці доставляємо, — каже жінка. Вона живе неподалік, на Волоській. Має інвалідність, чоловік — теж інвалід. Тому обрала роботу поряд із домом.
— Кінотеатр ми відстоїмо, зря не панікуємо. Його хоче загарбать волосата лапа, але в неї нічого не получиться, — переконана контролер.
— Саша, скоро сеанс починається! — Євгенія Захарова гукає інженера Олександра Комарова, 53 роки. Той розмовляє поверхом нижче з якимось чоловіком.
— До цього працював старшим інженером в іншому кінотеатрі, "Росії". Пішов, як там помінялося керівництво. Туди прийшли керувати некіношні люди. Вони заробляють гроші, а я так не можу. А тут кіношна атмосфера. Скільки фільмів іноземних передивився французькою, англійською, німецькою. Про що говорять, не розумію, але суть вловлюю, — каже Комаров.
Студентка Лола Каландія, 18 років, живе на вул. Герцена, Лук"янівка. Фільми їздить дивитися на Поділ. Вона чекає на показ короткометражних українських стрічок у залі "Аншлаг".
— Біля мене є "Київська Русь", але "Жовтень" подобається більше. Тут показують такі фільми, які я більше ніде не побачу, — каже дівчина.
Жителька Оболоні Наталія Новікова, 38 років, зайшла в кінотеатр разом із 10-річним Ігорем, сином знайомих. Хотіла дізнатися розклад фільмів на вихідні. Зайшла до адміністратора, аби поставити підпис. Підписи за те, щоб кінотеатр не продавали, адміністрація "Жовтня" почала збирати минулого тижня, у середу. За перших сім годин зібрали їх 27. Потім виявилося, що збирали неправильно. Кожному глядачу слід було писати власну заяву, а не вписувати дані в загальний список. Наталія Новікова першою написала заяву. Вказала прізвище, ім"я та по-батькові, вік, місце реєстрації. Написала також паспортні дані, дату заповнення заяви, контактний телефон. Аж тоді поставила свій підпис.
Директор "Жовтня" Людмила Горделадзе, 59 років, повідомила "ГПУ" в середу ввечері, що кінотеатр назбирав 520 підписів. Ще не вистачає 480.
Коментарі