Ексклюзиви
Четвер, 16 липня 2020 17:41

Приватизація готелю "Дніпро": усе, що потрібно знати

Приватизація готелю "Дніпро": усе, що потрібно знати
Готель "Дніпро" продали на аукціоні за 1,1 млрд грн. Фото: Dnipro Hotel / Facebook

15 липня на торгах у системі ProZorro з-під молотка пішов готель "Дніпро". Сума угоди склала 1,1 млрд грн ($40 млн). Новий власник закладу — українська компанія "Смартленд". Лот став першим приватизованим об'єктом Державного управління справами України. Початкова ціна в 80,9 млн грн під час аукціону збільшилася в 14 разів. Перша ставка відразу ж перевищила початкову — за готель запропонували 711 млн грн. Це свідчить про попит на держмайно України й вигоду торгів для бюджету країни.

Новий власник готелю "Дніпро" повинен дотримуватися правил, серед яких:

• Залишити мінімум 100 номерів

• Зберегти рівень чотирьох зірок

• Не прибирати з назви слово Дніпро/Dnipro

• Пів року не зменшувати зарплати працівникам

• Погасити борги за перші 6 місяців роботи

Відштовхуючись від чесних торгів та відсутності плям на репутації "Смартленду", за майбутнє закладу можна не турбуватися. Компанія з 2013 року займається орендою й експлуатацією нерухомого майна. За 6 років роботи вона отримала статус "профі" у сфері готельного бізнесу. Статутний капітал — понад 11 млн грн. Крім того, "Смартленд" ніколи не брала участі в суперечках і не фігурувала в кримінальних справах. Активність таких компаній у країні позитивно позначиться на кількості робочих місць, еволюції України на світовій арені та зміцненні бюджету.

На сьогодні через ProZorro провели близько 8000 аукціонів, що принесли державі біля 2,7 млрд грн прибутку. У системі все чесно: хто робить велику ставку, той і стає власником. Тому немає сенсу оскаржувати результати торгів, посилаючись на подвійну гру, у якій "замішані" інші країни. Особливо враховуючи те, що захід транслювався онлайн на YouTube.

Президент Володимир Зеленський уже привітав переможця аукціону на своїй сторінці у Facebook:

"Переможцю торгів — новому власнику готелю "Дніпро" — бажаю, щоб ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей. Переконаний, держава не повинна конкурувати з бізнесом у тому, що бізнес зазвичай робить краще, у цьому випадку — керує готелями".

Грузинський та український політик Михайло Саакашвілі також підкреслив важливість приватизації держмайна:

"Це перша ластівка. Сподіваюся, цей аукціон, ціна на якому перевищила всі найсміливіші очікування, відкриє очі всім тим, хто говорив, що це не спрацює. Досить уже займатися окозамилюванням і протиранням штанів, час діяти! Часу мало! Фонд Держмайна і Сенниченко молодці!"

Про значущість події для суспільства говорить і Георгій Цхакая:

"Історично в людей заклалось розуміння, що держава може їх обманювати. У людей низька довіра до державних інституцій. Тому потрібні показові результативні дії, як-от такі відкриті аукціони".

Зараз ви читаєте новину «Приватизація готелю "Дніпро": усе, що потрібно знати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6357
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути