У мережі порахували витрати і доходи українських міст-мільйонників. На першому місці за величиною бюджету – столиця, далі Харків і Дніпро. П'ятірку замикають Одеса і Львів.
Єдине місто-мільйонник з дефіцитом бюджету – Харків. Там витрати на 1 млрд грн перевищують доходи. У харківській мерії кажуть, що місту передають все більше нових повноважень, а грошей на їх реалізацію немає, пише "Сегодня".
У Києві, Львові та Одесі, навпаки, профіцит - доходи вище витрат.
Левову частку доходів становлять податки. Серед них - акцизний і туристичний збори. Найбільшу частку становить податок на доходи фізосіб. В Одесі цей збір становлять 4,2 млрд грн з 6,72 млрд. У Львові - 3,8 млрд грн з 5,94 млрд грн. Та частина податків, яку кожне місто відправляє в державну скарбницю, перерозподіляється.
Найбільше субвенцій - грошей з держбюджету, які виділяються на місця на конкретні цілі - отримала столиця, найменше – Львів. Крім субвенцій на освіту і охорону здоров'я, Харків і Дніпро отримали кошти для підземки: перший, щоб добудувати третю лінію, другий, щоб закінчити будівництво метро в цілому. У Києва ж є субвенції на оплату комуналки та будівництво й ремонт доріг.
"Що стосується видатків, то найбільш значними вливаннями може похвалитися освіта. На другому місці в Києві і Львові - охорона здоров'я, у Харкові й Одесі - соцзахист, у Дніпрі - житлово-комунальне господарство. На останньому місці в державній і південній столицях виявився туризм, у Львові, Дніпрі та Харкові - охорона довкілля", - пише видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці заборгували за комуналку суму майже в бюджет Києва
В Україні найбагатшою територіальною громадою виявилася Троїцька Дніпропетровської області. Вона мала майже 18 тисяч грн власних доходів на одного мешканця.
Коментарі