Від учора в метро продають нові безконтактні багаторазові проїзні. Кореспондентові "ГПУ" придбати картку вдалося з третьої спроби.
На Академмістечку проїзних не було, а на Святошині знайшла лише в одній касі. Потім 10 хв. довелося чекати. Касирка здивувалася, дізнавшись, що я хочу купити. Вона довго порпалася і ще довше щось набирала на комп"ютері, чекала якихось даних.
— Ви перша, хто її в нас купує. Поки що не все виходить, бо система не відпрацьована, — пояснює старший касир станції Галина Вовк.
На інформаційному табло, повернутому до мене, висвітився номер картки, термін її дії і кількість поїздок — 50. Нею можна користуватися п"ять чи навіть більше років. До 26 грудня картки продають тільки з 50 "вшитими" поїздками. Коштує такий проїзний 32 грн: 7 грн — заставна вартість картки, 25 грн — вартість 50 поїздок.
Однією карткою ви можете оплатити прохід усієї родини. Були б тільки гроші на проїзному
Картка синьо-біла, дизайн простий, але вдалий — без реклами і яскравих картинок. За розміром така ж, як і старі проїзні, але цупкіша, схожа на кредитку. У комплекті є прозорий пластиковий чохол для зберігання. На зворотному боці картки написані правила користування нею.
Із новим проїзним справді легше й швидше проходити в метро. Прикладаєте картку до екрану на турнікеті і йдете. Можна її покласти в сумку і просто провести нею над турнікетом. За секунду на екрані висвічується кількість поїздок, які ще можна здійснити, й напис "прохід дозволено". Однією карткою ви можете оплатити прохід усієї родини. Були б тільки гроші на проїзному.
Новинка таки зручна. Питання лише, де і як її носити. У правилах користування вказано: не рекомендується тримати картку біля мобілки, металевого дріб"язку та монет. Здається, вона боїться і сильних морозів.
Проїзних не вистачить
Безконтактні проїзні метрополітен тестував понад рік. Перша груднева партія теж експериментальна — всього кілька тисяч. На кожну станцію надійшло не більше 100 карток.
Коментарі